Sara Fajira. Wschodząca indonezyjska gwiazda z… polskimi korzeniami

W ostatnich tygodniach indonezyjskie media społecznościowe oszalały na punkcie młodej piosenkarki o imieniu Sara Fajira. Co ją łączy z Polską? O tym w dzisiejszym wpisie.

Sara Fajira

Imię Sara Fajira wywołało w ostatnim czasie bardzo wiele dyskusji w indonezyjskich mediach społecznościowych. Rozgłos przyniósł jej utwór “Lathi” nagramy razem z zespołem Weird Genius. Sara Fajira śpiewa tam w języku angielskim oraz jawajskim. Do tej pory ten utwór osiągnął niemal 57 milionów odsłon na YouTube.

Weird Genius – Lathi (ft. Sara Fajira) Official Music Video

Jednak Sara nie jest nowicjuszką w branży muzycznej. Ta 24 letnia dziś piosenkarka od dziecka brała udział w licznych programach poszukiwania talentów wśród dzieci w stacjach telewizyjnych.

Pochodzenie Sary

Sara Fajira urodziła się w 1996 roku w Surabayi (Jawa Wschodnia). Jej rodzice byli mieszanym małżeństwem. Jeden z jej rodziców pochodził z Sumatry, drugi rodzic miał polsko-jemeńskie pochodzenie. Niestety nie udało mi się ustalić dokładnych szczegółów na temat jej rodziców.

Sara Fajira jest na tyle młodą gwiazdą, że nie ma za dużo informacji z jej prywatnego życia w mediach społecznościowych.

Talent

Oprócz posiadania talentu wokalnego Sara Fajira jest także ekspertką w tańcu i rapie, co często pokazuje w swoich materiałach w mediach społecznościowych. Umiejętności rapowania zaprezentowała w jednej ze swoich piosenek nagranych przy współpracy z wokalistami Eka Gustiwana i Prince Husein.

Osiągnięcia

Sara Fajira kochała muzykę i śpiew od najmłodszych lat. Było to widoczne, gdy wzięła udział w programie poszukiwania talentów Little Idol w telewizji RCTI. Sara uczestniczyła również w innych wydarzeniach związanych z poszukiwaniem talentów min. wzięła udział w programie Just Duet w telewizji NET w 2016 roku. Wtedy udało jej się zdobyć drugie miejsce.

Sara Fajira w utworze “Lathi

W 2018 roku Sara pokazała światu swój talent muzyczny wydając singiel z muzyką elektroniczną zatytułowany “You Know“. Przy wsparciu wytwórni Net Management Sara zaprosiła DJ-a Kenny’ego Gabriela do współpracy przy jej singlu. W tym samym roku Sara Fajira zdobyła nagrodę Anugerah Planet Muzik (Nagroda Planet Music) w kategorii „Najlepsza nowa artystka”.
Rok później Sara ponownie rozpoczęła pracę. Z duetem Eka Gustiwana i Prince Husein wystąpiła w utworze “Tersimpan di Hati” (Zatrzymane w sercu) wydanym w 2019 roku. W tym utworze Sara wykazała się umiejętnością rapowania w języku angielskim i jawajskim.
Nagrała także piosenkę “Jika” (Jeśli) wspólnie z Melly Geoslaw, Ari Lasso oraz starszą piosenkarką Hedi Yunus. A teraz Sara powróciła z piosenką “Lathi” która hitem wdarła się na indonezyjskie listy przebojów oraz wywołała wiele dyskusji w mediach społecznościowych.

Polecamy też nasz archiwalny wpis o innych indonezyjskich gwiazdach z polskimi korzeniami

http://zyciewindonezji.pl/2019/05/indonezyjskie-gwiazdy-polskiego-pochodzenia/

Facebook Comments

Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/klient.dhosting.pl/jszamocki/zyciewindonezji.pl/public_html/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 42

Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/klient.dhosting.pl/jszamocki/zyciewindonezji.pl/public_html/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 42