Sara Fajira. Wschodząca indonezyjska gwiazda z… polskimi korzeniami

W ostatnich tygodniach indonezyjskie media społecznościowe oszalały na punkcie młodej piosenkarki o imieniu Sara Fajira. Co ją łączy z Polską? O tym w dzisiejszym wpisie.

Sara Fajira

Imię Sara Fajira wywołało w ostatnim czasie bardzo wiele dyskusji w indonezyjskich mediach społecznościowych. Rozgłos przyniósł jej utwór “Lathi” nagramy razem z zespołem Weird Genius. Sara Fajira śpiewa tam w języku angielskim oraz jawajskim. Do tej pory ten utwór osiągnął niemal 57 milionów odsłon na YouTube.

Weird Genius – Lathi (ft. Sara Fajira) Official Music Video

Jednak Sara nie jest nowicjuszką w branży muzycznej. Ta 24 letnia dziś piosenkarka od dziecka brała udział w licznych programach poszukiwania talentów wśród dzieci w stacjach telewizyjnych.

Pochodzenie Sary

Sara Fajira urodziła się w 1996 roku w Surabayi (Jawa Wschodnia). Jej rodzice byli mieszanym małżeństwem. Jeden z jej rodziców pochodził z Sumatry, drugi rodzic miał polsko-jemeńskie pochodzenie. Niestety nie udało mi się ustalić dokładnych szczegółów na temat jej rodziców.

Sara Fajira jest na tyle młodą gwiazdą, że nie ma za dużo informacji z jej prywatnego życia w mediach społecznościowych.

Talent

Oprócz posiadania talentu wokalnego Sara Fajira jest także ekspertką w tańcu i rapie, co często pokazuje w swoich materiałach w mediach społecznościowych. Umiejętności rapowania zaprezentowała w jednej ze swoich piosenek nagranych przy współpracy z wokalistami Eka Gustiwana i Prince Husein.

Osiągnięcia

Sara Fajira kochała muzykę i śpiew od najmłodszych lat. Było to widoczne, gdy wzięła udział w programie poszukiwania talentów Little Idol w telewizji RCTI. Sara uczestniczyła również w innych wydarzeniach związanych z poszukiwaniem talentów min. wzięła udział w programie Just Duet w telewizji NET w 2016 roku. Wtedy udało jej się zdobyć drugie miejsce.

Sara Fajira w utworze “Lathi

W 2018 roku Sara pokazała światu swój talent muzyczny wydając singiel z muzyką elektroniczną zatytułowany “You Know“. Przy wsparciu wytwórni Net Management Sara zaprosiła DJ-a Kenny’ego Gabriela do współpracy przy jej singlu. W tym samym roku Sara Fajira zdobyła nagrodę Anugerah Planet Muzik (Nagroda Planet Music) w kategorii „Najlepsza nowa artystka”.
Rok później Sara ponownie rozpoczęła pracę. Z duetem Eka Gustiwana i Prince Husein wystąpiła w utworze “Tersimpan di Hati” (Zatrzymane w sercu) wydanym w 2019 roku. W tym utworze Sara wykazała się umiejętnością rapowania w języku angielskim i jawajskim.
Nagrała także piosenkę “Jika” (Jeśli) wspólnie z Melly Geoslaw, Ari Lasso oraz starszą piosenkarką Hedi Yunus. A teraz Sara powróciła z piosenką “Lathi” która hitem wdarła się na indonezyjskie listy przebojów oraz wywołała wiele dyskusji w mediach społecznościowych.

Polecamy też nasz archiwalny wpis o innych indonezyjskich gwiazdach z polskimi korzeniami

Facebook Comments

One thought on “Sara Fajira. Wschodząca indonezyjska gwiazda z… polskimi korzeniami

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *