200,000 zakażeń koronawirusem w Indonezji

Liczba potwierdzonych przypadków zakażeń koronawirusem w Indonezji we wtorek przekroczyła 200,000, od końca sierpnia kraj odnotowuje przyrost na poziomie około 3000 nowych przypadków dziennie.

foto: jakartaglobe.id

Niska wydajność w przeprowadzaniu testów i brak skutecznych zakazów przemieszczania się na terenach uznanych za ogniska choroby pozwoliły wirusowi rozprzestrzeniać się szybciej i szybciej z każdym miesiącem bez wyraźnych oznak osiągnięcia szczytu zachorowań.

Minęło 147 dni od 2 marca kiedy to wykryto pierwszy przypadek w zakażenia w Indonezji do dnia kiedy kraj przekroczył “symboliczne” 100 tysięcy przypadków. W ciągu zaledwie 43 następnych dni liczba wykrytych infekcji przekroczyła już 200 tysięcy.

ZOBACZ TEŻ: Statystyki koronawirusa w Indonezji

Największy kraj Azji Południowo-Wschodniej odnotował 3046 nowych przypadków koronawirusa w ciągu ostatnich 24 godzin, co daje łącznie 200,035 zakażeń. Od początku tego miesiąca liczba infekcji wzrosła o ponad 25 tysięcy.

W Dżakarcie nastąpił gwałtowny przypadków w połowie lipca i od tego czasu tempo transmisji nabrało tempa. Jak dotąd jest to jedyna prowincja, która odnotowała ponad 1000 przypadków w ciągu jednej doby. We wtorek w stolicy przybyło 1014 nowych przypadków, w sumie w tym mieście zarażonych zostało 48,393 osób, odnotowano też 1317 zgonów.

Jawa Wschodnia ma 36,342 zakażenia, co jest drugą co do wielkości liczbą przypadków w Indonezji, ale prowincja ta posiada rekord zgonów. We wtorek zmarły tam kolejne 32 osoby, a łączna liczba ofiar to już 2608.

Jawa Środkowa jest na odległym trzecim miejscu z liczbą 15,852 przypadków, wzrost o 237 od wczoraj. Liczba ofiar śmiertelnych na Jawie Środkowej wynosi 1096.

Jawa Zachodnia wspięła się na czwarte miejsce, wyprzedzając Południowe Sulawesi dzień wcześniej. Wczoraj odnotowano tam 336 nowych zakażeń, zwiększając całkowitą liczbę wykrytych infekcji do 13,045.

Południowe Sulawesi zajmuje piąte miejsce z 12,746 przypadkami, za nim plasuje się Południowe Borneo (8903 przypadków ) i Północna Sumatra (7832 przypadków).

Podczas gdy liczba nowych przypadków wykrywanych w Południowym Sulawesi i Południowym Borneo spada, trzy inne prowincje wykazują gwałtowny wzrost.

Bali, Północna Sumatra i Wschodnie Borneo odnotowały po ponad 1000 nowych przypadków od 1 września. Wśród nich przoduje Bali i ma obecnie łącznie 6549 przypadków.

ZOBACZ TEŻ: Indonezja nie przyjmie zagranicznych turystów do końca 2020 roku

Prowincja Riau ma potencjał na zostanie kolejnym ogniskiem zakażeń. Od zeszłego miesiąca każdego dnia odnotowywana jest tam trzycyfrowa liczba nowych przypadków. Aktualnie Riau ma 2831 zakażonych.

W całej Indonezji leczonych z powodu covid-19 jest 48,800 osób, a za wyleczonych zostało uznanych prawie 143 tysiące osób co stanowi 71% wszystkich zakażonych. Odnotowano też 401 przypadków zakażenia wśród obcokrajowców.

Z powodu gwałtownego przyrostu zakażeń już 59 państw zamknęło swoje granice dla obywateli Indonezji. Wśród są min. Nowa Zelandia, Indie, Włochy, Portugalia, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Rosja, Polska, Czechy, Litwa, Turcja, Stany Zjednoczone, Malezja, Kanada oraz kilka krajów Afryki i Ameryki Południowej.

źródło: jakartaglobe.id

Facebook Comments

Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/klient.dhosting.pl/jszamocki/zyciewindonezji.pl/public_html/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 42

Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/klient.dhosting.pl/jszamocki/zyciewindonezji.pl/public_html/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 42