200 milionów zaszczepień w Indonezji

Według danych Ministerstwa Zdrowia Indonezji do piątku wykonano ponad 200 milionów szczepień, przy czym w pełni zaszczepiono nieco ponad 78 milionów obywateli czyli 37 procent populacji.

Celem rządu jest pełne zaszczepienie 208 milionów obywateli, aby uzyskać odporność populacyjną na koronawirusa. W tym tygodniu władze zdecydowały o zaszczepieniu dzieci w wieku 6 lat i starszych.

Łącznie 124 miliony indonezyjczyków otrzymało co najmniej jedną dawkę szczepionki, w tym około 13 milionów dzieci i nastolatkowów w wieku od 12 do 17 lat. Z kolei zaszczepionych dwoma dawkami zostało 78 milionów indonezyjczyków czyli 37 procent populacji.

W 18 z 34 indonezyskich prowincji wskaźnik zaszczepienia jedną dawką przekroczył 50 procent populacji. Dżakarta oraz Bali to jedyne prowincje w których wskaźnik zaszczepienia jedną dawką wynosi 100 procent populacji.

Jeśli chodzi o zaszczepienie dwoma dawkami to jedynie w 4 z 34 indonezyskich prowincji udało się osiągnąć 50 procent zaszczepienia.

Władzom Indonezji udało się osiągnąć poziom 2 milionów zaszczepień na dobę.

Agencja Nadzoru Leków i Żywności (BPOM) zatwierdziła do użytku na terenie Indonezji aż osiem różnych marek szczepionek przeciwko Covid-19 ale szczepionka Sinovac stała się najczęściej używaną szczepionką od czasu rozpoczęcia programu szczepień w styczniu. Chińska firma przyznała państwowej, indonezyskiej firmie farmaceutycznej Bio Farma licencję na lokalną produkcję ich szczepionki.


źródło: jakartaglobe.id

Facebook Comments

Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/klient.dhosting.pl/jszamocki/zyciewindonezji.pl/public_html/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 42

Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/klient.dhosting.pl/jszamocki/zyciewindonezji.pl/public_html/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 42