Tor wyścigowy Mandalika Circuit w Lombok oficjalnie otwarty

Tor wyścigowy Mandalika International Street Circuit

Prezent Indonezji Joko Widodo oficjalnie ogłosił otwarcie nowego toru wyścigowego na wyspie Lombok, na którym mają odbywać się zawody motocyklowe z serii MotorGP. Władze mają nadzieję, że tor przyczyni się do wzrostu gospodarczego regionu.

Tor wyścigowy Mandalika International Street Circuit ma 4.3 kilometra długość i składa się z 17 zakrętów oraz liczącej 507 metrów prostej start- meta. Posiada on miejsca siedzące dla 50 tysięcy osób, a łącznie będzie mógł pomieścić nawet 200 tysięcy ludzi.

Do użytku oddano też liczącą 17 kilometrów obwodnicę łączącą międzynarodowe lotnisko na wyspie Lombok z regionem Mandalika. Pas startowy lotniska wydłużono do 3.3 kilometra, by mogły na nim lądować samoloty transportowe ze sprzętem potrzebnym do organizacji zawodów.

Już w listopadzie na torze mają odbyć się zawody World Superbike, a w przyszłym roku stanie się on areną dla wyścigów klasy MotoGP, która jest motocyklowym odpowiednikiem wyścigów F1. Indonezja zabiegała o ich organizację od 2017 roku i dopiero rozpoczęcie budowy toru na wyspie Lombok sprawiło, że po 25 latach zawody MotoGP wrócą do Indonezji.

Oficjalnego otwarcia toru dokonał prezydent Indonezji Joko Widodo. Jest on znany jako wielki fan motocykli i na inaugurację toru wyścigowego zabrał mocno zmodyfikowane Kawasaki W175 z prywatnej kolekcji, którym pokonał kilka okrążeń.

Prezydent Indonezji Joko Widodo w trakcie testowania nowego toru wyścigowego

Joko Widodo wyraził opinię że tor wyścigowy Mandalika Circuit jest stosunkowo trudny. W swoim przemówieniu zwrócił uwagę, że tor i organizacja międzynarodowych imprez może wspomóc gospodarkę w rejonie wyspy Lombok.

Facebook Comments

Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/klient.dhosting.pl/jszamocki/zyciewindonezji.pl/public_html/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 42

Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/klient.dhosting.pl/jszamocki/zyciewindonezji.pl/public_html/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 42