Indonezja bez obowiązku maseczek na świeżym powietrzu

Prezydent Joko Widodo podpisał rozporządzenie o zniesieniu obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu oraz rezygnacji z testów PCR dla osób zaszczepionych.

Rząd Indonezji zdecydował o złagodzeniu wymogu stosowania maseczek na otwartych przestrzeniach gdzie nie ma tłumów i rezygnacji z obowiązkowych testów PCR dla obcokrajowców oraz lokalnych turystów, ogłosił we wtorek prezydent Indonezji Joko Widodo.

Noszenie maseczek w Indonezji nadal jest jednak obowiązkowe w zamkniętych pomieszczeniach oraz w środkach komunikacji publicznej. Zalecane są także dla osób starszych, osób z osłabionym układem odpornościowym, a także osób z objawami przeziębienia lub grypy.

Joko Widodo przekazał także, że rząd zrezygnuje z obowiązku wykonywania testów PCR dla krajowych i zagranicznych turystów, którzy otrzymali dwie pełne dawki szczepionki.

W największym kraju Azji Południowo-Wschodniej od trzech tygodni liczba nowych zakażeń koronawirusem utrzymuje się poniżej 500 dziennie, nawet pomimo święta Eid al-Filtr kiedy to 85 milionów indonezyjczyków wyruszyło w podróż do swoich rodzin. We wtorek potwierdzono 247 nowych zakażeń oraz 17 zgonów wywołanych przez Covid-19.


ZOBACZ TEŻ:

Facebook Comments