Zielone złoto Indonezji – herbata.

Sprzyjające warunki.

Krzewy herbaciane dają optymalne plony tylko w specyficznych warunkach. Niezwykle ważna jest długość dnia – nie mniej niż 11 godzin. Równie istotna jest temperatura – nie za wysoka aby utrata wody nie spowolniła fotosyntezy w wyniku uruchomienia systemu ochronnego rośliny przed jej nadmiernym parowaniem, jak i nie za niska – krzew w tych warunkach również przejdzie w stan spoczynku. Dodatkowo Camellia sinensis – czyli krzew herbaciany wymaga dużych opadów deszczu przy jednoczesnym braku wody stojącej oraz żyznych gleb. Wszystkie te wymagania, wulkaniczne, pagórkowate i górzyste wyspy Indonezji przy jednoczesnej bliskości równika spełniają.

Plantacja herbaty 100 km na południe od miasta stołecznego – Jakarty.

Warto spróbować.

Herbaty indyjskie, japońskie, chińskie i ze Sri Lanki są powszechne w świadomości konsumentów, jednak z jakiejś przyczyny indonezyjska herbata jest traktowana przez międzynarodowych nabywców po macoszemu, co nie ma uzasadnienia biorąc pod uwagę jej jakość. Indonezyjczycy dopracowali metody produkcji, dzięki czemu możemy za znacznie niższą kwotę w porównaniu do konkurencji zaopatrzyć się w produkty z górnej półki – herbaty czerwone, zielone jak i słynną na całym świecie herbatę białą.

Zielona, czerwona i biała – Indonezja produkuje herbaty trafiające w każdy gust.
Nie tylko Chińczycy produkują słynną Silver Needle

Daily basis.

Przyczyn w braku rozpoznawalności indonezyjskich herbat można doszukiwać się w wielu miejscach. Być może jedną z nich jest uznanie lokalnego napitku za herbatę niskiej jakości, do picia codziennie i w dużych ilościach. W rzeczy samej bardzo popularna, choć niezbyt górnolotna i pełna gałązek czarna herbata z Indonezji nie jest numerem jeden – jednak z uwagi na to jak świetnie tutejsi producenci połączyli ją z jaśminem, mimo wszystko jej picie w roli napoju odświerzającego i dającego zastrzyk energii jak najbardziej jest uzasadnione i wskazane zwłaszcza dla heavy users, którzy piją herbatę w dużych ilościach, a chcieliby dać odpocząć domowemu budżetowi nie rezygnując jednocześnie z walorów smakowych, jakie oferuje ten napój.

Czarna herbata z dodatkiem jaśminu świetnie nadaje się do picia na codzień.

Herbata z Indonezji czeka na odkrycie.

Najliczniej konsumowany napój świata to sposób na doskonały początek dnia jak i jego zakończenie ze wszystkim pomiędzy. Wśród znanych herbat z różnych zakątków globu, warto również przyjrzeć się herbatom indonezyjskim.

Facebook Comments

Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/klient.dhosting.pl/jszamocki/zyciewindonezji.pl/public_html/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 42

Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/klient.dhosting.pl/jszamocki/zyciewindonezji.pl/public_html/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 42