Rząd zaostrzy ograniczenia społeczne na Jawie i Bali od 11 do 25 stycznia

Obszary które zostaną objęte nowymi ograniczeniami (cnbcindonesia.com)

Rząd Indonezji wprowadzi ostrzejsze ograniczenia społeczne w regionach największego ryzyka zarażenia covid-19. Regiony te obejmują Dżakartę i oraz miasta i regiony na Jawie i Bali. Ma to za celu zatrzymanie rozpowszechniania się koronawirusa.

Po wczorajszym spotkaniu rządu i gubernatorów w Pałacu Prezydenckim minister gospodarki Airlangga Hartarto, który przewodniczy Komitetowi ds. Walki z COVID-19, powiedział dziennikarzom, że od 11 do 25 stycznia niektóre regiony na obu wyspach powrócą do bardziej rygorystycznych ograniczeń.

Zgodnie z instrukcjami rządu centralnego dotknięte miasta i powiaty będą musiały ograniczyć liczbę pracowników biurowych do 25 procent pojemności biura, wznowić naukę online w szkołach i ograniczyć liczbę wiernych w obiektach sakralnych do 50 procent na okres dwóch tygodni. Co więcej, centra handlowe będą musiały być zamknięte do godziny 19:00, a restauracje będą mogły być zapełnione maksymalnie w 25 procentach.

Obszary o największym ryzyku zarażenia koronawirusem wybrano na podstawie czterech parametrów – śmiertelności przekraczającej średnią krajową wynoszącą 3%, liczby ozdrowieńców poniżej średniej krajowej wynoszącej 82%, liczby aktywnych przypadków powyżej średniej krajowej wynoszącej 14% oraz te w których średni wskaźnik obłożenia szpitali przekracza 70%.

Regiony, które spełniły wszystkie kryteria i zostaną objęte ostrzejszymi ograniczeniami:

  • Dżakarta – całe miasto, włączając w to obszar Thousand Islands
  • Zachodnia Jawa: miasto Bogor, dystrykt Bogor, miasto Depok, miasto Bekasi, dystrykt Bekasi, miasto Bandung, dystrykt Zachodni Bandung i miasto Cimahi
  • Banten: miasto Tangerang oraz dystrykty Tangerang i Południowy Tangerang
  • Jawa Środkowa: Semarang, Solo i Banyumas
  • Jawa Wschodnia: miasto Surabaya, miasto Malang i dystrykt Sidoarjo
  • Yogyakarta: miasto Yogyakarta oraz dystrykty Bantul, Gunung Kidul, Sleman i Kulonprogo
  • Bali: miasto Denpasar i dystrykt Badung

Ograniczenia mogą zostać przedłużone jeżeli liczba nowych zakażeń w tych obszarach nadal będzie gwałtownie rosnąc.

Podczas spotkania prezydent Joko Widodo powiedział, że rozważa przedłużenie lockdownu w Indonezji w związku z rosnącą liczbą przypadków koronawirusa, powołał się na fakt że w grudniu przybyło 110 tysięcy więcej nowych zakażeń niż w miesiącu poprzednim. Wezwał takze opinię publiczną do większej dyscypliny w przestrzeganiu protokołów zdrowotnych, ponieważ chciałby uniknąć wprowadzenia kolenych lockdownów, jeśli to możliwe.

Od 5 stycznia 2020 roku w Indonezji wykryto 779 548 przypadków koronawirusa, z których 104 693 to przypadki aktywne. 23 109 osób zmarło, a 645 746 wyzdrowiało.

źródło: coconuts.co bekasi.pikiran-rakyat.com

Facebook Comments

Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/klient.dhosting.pl/jszamocki/zyciewindonezji.pl/public_html/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 42

Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/klient.dhosting.pl/jszamocki/zyciewindonezji.pl/public_html/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 42