8 latek zmarł po zjedzeniu sate z cyjankiem

Policja w Yogyakarcie poszukuje kobiety, która przekazała kierowcy mototaksówki paczkę z zatrutym jedzeniem. Po jego zjedzeniu żona kierowcy w ciężkim stanie trafiła do szpitala, a ich syn zmarł.

Szef lokalnej policji, Kompol Suyanto, powiedział, że historia rozpoczęła się, gdy ojciec chłopca, który pracuje jako kierowca dla jednej z firm oferujących zamawianie mototaksówki przez aplikację mobilną, otrzymał zlecenie na dostarczenie jedzenia od kobiety na ulicy.

Niezidentyfikowana dotąd kobieta nie korzystała z aplikacji mobilnej, a zatrzymała kierowcę obok meczetu. Przekazała mu paczkę z sate oraz adres i numer telefonu odbiorcy o imieniu Tomy.

Jednak dostawca po dotarciu pod wskazany adres nie zastał nikogo w domu. Zadzwonił więc pod uzyskany od tajemniczej kobiety numer telefonu i wtedy okazało się że Tomy jest za miastem.

Kierowca postanowił zatrzymać sate. Zabrał je do domu i dał swojej żonie oraz synowi. Po spożyciu jedzenia u obojga pojawiły się bardzo silne wymioty, a niedługo później stracili przytomność i zostani zabrani do szpitala. Chłopiec niestety zmarł.

Policja w Yogyakarcie wszczęła śledztwo i zabrała resztki jedzenia do laboratorium. Badanie wykazało iż w sate znajdował się cyjanek.

Policja zbadała również miejsce w którym doszło do przekazania jedzenia. Przesłuchano świadków oraz zabezpieczono nagrania z monitoringu przed meczetem co pozwoliło stworzyć rysopis sprawcy. Jest nią niewysoka kobieta w wieku 20 – 30 lat.

Do tej pory nie ustalono jej miejsca pobytu ani motywacji przekazania zatrutego jedzenia.


źródło: sidonews.com

Facebook Comments

Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/klient.dhosting.pl/jszamocki/zyciewindonezji.pl/public_html/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 42

Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/klient.dhosting.pl/jszamocki/zyciewindonezji.pl/public_html/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 42