Kanadyjczyk został deportowany z Bali za prowadzenie zajęć jogi „orgazmicznej”

Christopher Kyle Martin w trakcie konferencji w balijskim urzędzie imigracyjnym

Obywatel Kanday został wydalony z Bali z powodu organizacji zajęć jogi „orgazmicznej”. Władze indonezyjskie oświadczyły, że zlekceważył on lokalne tradycje i wartości.

Christopher Kyle Martin został deportowany w niedzielę z Indonezji po tym, jak promował w internecie zajęcia „Tantric Full Body Orgasm” kosztujące 20 euro. Zajęcia wywołały wiele dyskusji w indonezyjskich mediach społecznościowych i zirytowały niektóre, lokalne konserwatywne grupy.

„Ta aktywność szkodzi reputacji Indonezji i Bali jako atrakcji turystycznej i jest złamiem zwyczajów Bali” – powiedział gubernator Bali I Wayan Koster w niedzielę na konferencji prasowej. ,,Jeśli chcesz tu wrócić, musisz uszanować balijskie zwyczaje”

Urząd Imigracyjny Bali potwierdził, że Martin, który wjechał do Indonezji w kwietniu na podstawie wizy turystycznej, został deportowany za lekceważenie balijskiej kultury i tradycji.

Według urzędu imigracyjnego Martin argumentował, że zajęcia jogi nie będą obejmować żadnej aktywności seksualnej i skupiać się głównie na technice oddychania.

Od początku pandemii z Bali deportowano kilkudziesięciu obcokrajowców z powodu łamania przepisów epidemiologicznych, przebywaniu na wyspie nielegalnie tj. po wygaśnięciu wizy lub wykonywaniu prac zarobkowych bez posiadania stosownych zezwoleń.

W 2020 roku z Bali deportowano obywatela Syrii, który prowadził zajęcia jogi z udziałem dziesiątek obcokrajowców czym złamały zakaz organizacji zgromadzeń. W styczniu głośno było o amerykance Kristen Gray, która sprzedawała książkę dotyczącą tego jak obejść indonezyjskie przepisy imigracyjne oraz epidemiologiczne i wjechać na Bali. Kilka dni temu deportowano też parę pranksterów, którzy poruszali się po Bali z maseczkami namalowanymi farbą na twarzach.

Kobieta wydalona z Bali z powodu poruszania się po sklepach z maseczką namalowaną na twarzy
Facebook Comments

Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/klient.dhosting.pl/jszamocki/zyciewindonezji.pl/public_html/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 42

Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/klient.dhosting.pl/jszamocki/zyciewindonezji.pl/public_html/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 42