Indonezja wraca do ograniczeń epidemiologicznych

Rząd Indonezji zdecydowały o przywróceniu ograniczeń epidemiologicznych w związku z gwałtownym przyrostem nowych zakażeń koronawirusem.

W ostatnich dniach liczba zakażeń koronawirusem wystrzeliła w kilku regionach kraju. W związku z tym Indonezyjczycy wrócą do pracy zdalnej, organiczeń w ilości osób, które mogą przebywać jednocześnie w sklepach i restauracjach, zachowania dystansu w miejscach publicznych, zakazu zgromadzeń oraz większego rygoru w noszeniu maseczek.

W tym tygodniu dwanaście indonezyjskich miast i regionów przeszło ze strefy pomarańczowej w strefę czerwoną. W ciągu ostatnich zaledwie dziesięciu dni liczba nowych zakażeń w Dżakarcie wzrosła o ponad 300 procent. Z kolei w Yogyakarcie odnotowano 445 nowych zakażeń w ciągu jednego dnia co oznacza wzrost o 107 procent w porównaniu do dni poprzednich.

Bardzo duży przyrost nowych zakażeń odnotowano też w miastach Banda Aceh (Aceh), Medan (Sumatra Północna). Nowe zakażenia pojawiły się też w Sumatrze Zachodniej, Riau, Jambi, Jawie Zachodniej, Jawie Środkowej i Zachodnim Nusa Tenggara. Te obszary zostały objęte strefą czerwoną.

Wśród prowincji z dużą ilością zakażeń ale wciąż będących w strefie pomarańczowej są miasta Semarang, Pati i Brebes w Jawie Środkowej, Meranti i Pekanbaru w Riau, Muara Enim w Sumatrze Południowej, Tanah Datar w Sumatrze Zachodniej, Bintan w prowincji Wyspy Riau oraz wyspa Sunda.

Wiele szpitali w Indonezji, min. w Dżakarcie oraz Bogor, w ostatnich dniach raportowało obłożenie łóżek na poziomie 70%.

Jak na razie nie podano jak i czy ograniczenia społeczne i wzrost zakażeń koronawirusem wpłyną na planowanie otwarcie Bali dla zagranicznych turystów, które ma nastąpić w przyszłym miesiącu.


źródło: jakartaglobe.id

Facebook Comments

Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/klient.dhosting.pl/jszamocki/zyciewindonezji.pl/public_html/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 42

Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/klient.dhosting.pl/jszamocki/zyciewindonezji.pl/public_html/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 42