Bez zaskoczenia. Ograniczenia epidemiologiczne znów przedłużone

Minister ds. gospodarki morskiej i inwestycji, Luhut Binsar Pandjaitan

Minister ds. gospodarki morskiej i inwestycji, Luhut Binsar Pandjaitan, przekazał że Nadzwyczajne Ograniczenia Działalności Publicznej (PPKM Darurat) na Jawie i Bali potrwają do 16 sierpnia.

Jak przekazał Luhut, ograniczenia epidemiologiczne PPKK Darurat, które trwały na Jawie i Bali od 2 do 9 sierpnia przyniosły całkiem dobre wyniki. Statystyki pokazują spadek nowych zakażeń o 59.6 procenta od 15 lipca.

“Ten dobry impet musi zostać utrzymany. Dlatego na polecenie prezydenta Indonezji Nadzwyczajne Ograniczenia Działalności Publicznej (PPKM Darurat) zostają przedłożone do 16 sierpnia” – wyjaśnił Luhut w trakcie wirtualnej konferencji prasowej z ministrem ds. gospodarki Airlangga Hartarto i ministrem zdrowia Budi Gunadi.

Decyzja o przedłużeniu ograniczeń została podjęta na posiedzeniu gabinetu prezydenta. Ocena skuteczności ograniczeń epidemiologicznych na Jawie i Bali przeprowadzana jest raz w tygodniu, a na pozostałych obszarach kraju raz na dwa tygodnie.

“Każdy krok podejmowany przez rząd jest dyskutowany z ekspertami. Sytuacji epidemiologicznej na Jawie i Bali nie można porównywać z sytuacją w innych regionach kraju. Wyzwania dotyczące walki z wirusem poza Jawą są większe, na przykład w zakresie wsparcie infrastruktury zdrowotnej. Rząd będzie nadal ciężko pracował aby zapanować nad pandemią w całym kraju” – wyjaśnił Luhut.

Minister wyjaśnił także, że rząd przeprowadzi próby otwarcia centrów handlowych na obszarach PPKM Darurat. Centra handlowe zostają otwarte w Dżakarcie, Bandung, Surabayi i Semarang, jednak ilość klientów zostanie ograniczona do 25 procent. Odwiedzający centra handlowe będą musieli być zaszczepieni i okazać dowód zaczepienia przed wejściem.

Ponadto miejsca kultu religijnego takie jak kościoły, meczety, świątynie i klasztory na obszarze ograniczeń epidemiologicznych będą mogły zostać otwarte z liczbą wiernych ograniczoną do 20 lub 25 procent.

“Wzywamy wszystkich ludzi aby wyrobili sobie nawyk noszenia maseczek ponieważ mogą z nimi żyć jeszcze przez wiele lat. One są w stanie zapobiec Delcie (wariant koronawirusa)” – dodał na koniec konferencji Luhut.


źródło: KOMPAS TV

Facebook Comments

Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/klient.dhosting.pl/jszamocki/zyciewindonezji.pl/public_html/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 42

Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/klient.dhosting.pl/jszamocki/zyciewindonezji.pl/public_html/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 42