Nowe restrykcje epidemiologiczne oraz zasady podróżowania po kraju

Rząd Indonezji podjął decyzję o przedłużeniu Nadzwyczajnych Ograniczeń Działalności Publicznej (PPKM Darurat) na Jawie oraz Bali do 13 września. Przedstawiono szereg nowych regulacji zdrowotnych oraz zasad podróżowania po kraju. Zapowiedziano też obowiązkową aplikację na telefon, która ma pomóc w śledzeniu kontaktów z osobami zarażonymi koronawirusem.

Minister ds. Morskich i Inwestycji, odpowiedzialny również za implementacje Nadzwyczajnych Ograniczeń Działalności Publicznej na Jawie i Bali, Luhut Binsar Panjaitan, przekazał iż rząd zdecydował o przedłużeniu ograniczeń epidemiologicznych do 13 września 2021 roku.

Jak przekazał Minister aktualnie 11 miast i regionów na Jawie oraz Bali objętych jest ograniczeniami epidemiologicznymi na najwyższym poziomie 4, podczas gdy 5 września było ich 25. W tym tygodniu Yogyakarta zdołała zejść do poziomu 3 podczas gdy Bali będzie potrzebowało jeszcze co najmniej tygodnia aby zejść z ograniczeniami do poziomu 3. Jednak w skali całego kraju wskaźnik obłożenia łóżek w szpitalach ciągle spada.

Od 14 września obowiązkowe będzie posiadanie aplikacji PeduliLindungi na telefonie. Aplikacja wzorowana jest na rozwiązaniach stosowanych w Singapurze. Pozwala ona sprawdzić czy mieliśmy kontakt z osobą zarażoną koronawirusem oraz będą tam informacje na temat naszego szczepienia na covid. Posiadanie aplikacji będzie konieczne aby móc korzystać z supermarketów, hipermarketów, restauracji, bazarów oraz atrakcji turystycznych na Jawie i Bali. Jak przekazał Minister, dane osobowe przechowywane w aplikacji będą całkowicie bezpieczne.

Rząd Indonezji ogłosił także nowe przepisy dotyczące podróżowania po kraju. Zostały one zawarte w rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych nr 39 z 2021. W myśl nowych zasad wszyscy podróżni są zobowiązani do okazania karty szczepień.

Podróżni korzystający z samolotów poza Jawą oraz Bali są zobowiązani do okazania ujemnego wyniku testu PCR pobranego maksymalnie 48 godzin przed wylotem. Natomiast podróżni korzystający z prywatnych samolotów z motocykli, autobusów, pociągów oraz statków będą musieli wykazać ujemny wynik testu na koronawirusa pobrany maksymalnie 24 godziny przed podróżą.

Jeżeli chodzi o podróżowanie samolotami w obrębie Jawy oraz Bali to podróżni będą musieli okazać negatywny wynik testu na koronawirusa pobrany maksymalnie 24 godziny przed wylotem ale jeśli tylko otrzymali drugą dawkę szczepionki. Jeśli podróżny otrzymał jedynie jedną dawkę szczepionki to tekst na covid będzie musiał przeprowadzić 48 godzin przed podróżą. Z obowiązku okazania karty szczepień zwolnieni będą jedynie kierowcy pojazdów ciężarowych pracujący w branży logistycznej.

Facebook Comments

Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/klient.dhosting.pl/jszamocki/zyciewindonezji.pl/public_html/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 42

Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/klient.dhosting.pl/jszamocki/zyciewindonezji.pl/public_html/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 42