Jak bogaty jest prezydent Indonezji Joko Widodo

Prezydent Indonezji Joko Widodo

Na naszej stronie pojawił się już tekst na temat zarobków prezydenta Indonezji Joko Widodo. Dziś czas odpowiedzieć sobie na pytanie ile wynosi jego całkowity majątek.

Zgodnie z oświadczeniem przesłanym do Komisji ds. Zwalczania Korupcji (KPK) z 12 marca 2021 całkowity majątek Joko Widodo wynosi 63,6 miliarda rupii. Odpowiada to kwocie 17 milionów złotych, przy kursie 1 złoty = 3076 rupii.

Co ciekawe, według oświadczenia majątkowego z 29 lutego 2020, majątek prezydenta wynosił 54,7 miliarda rupii czyli 14,7 miliona złotych. Tak więc w okresie pandemii prezydent zwiększył swój majątek o 8,9 miliarda rupii czyli o około 2,4 miliona złotych.

Na majątek Prezydenta Joko Widodo składa się 20 gruntów oraz nieruchomości w Surakarcie, Karanganyar, Południowej Dżakarcie, Boyolali, Sragen i Sukoharjo. Ich wartość oszacowano na 53,3 miliarda rupii – 14,3 miliona złotych.

Jokowi posiada także 10 miliardów rupii (2.6 miliona złotych) w gotówce, maszyny oraz pojazdy, w tym 7 samochodów oraz motocykl, o wartości 527,5 milionów rupii (142,3 tysiąca złotych) oraz inne aktywa ruchome o wartości 360 milionów rupii (97 tysięcy złotych).

Prezydent Indonezji jest zadłużony na 597,6 miliona rupii – 161 tysięcy złotych. W porównaniu z oświadczeniem majątkowym z lutego 2020 jego zadłużenie zmniejszyło się o 263,8 miliona rupii.

Komisja ds. Zwalczania Korupcji (KPK) odnotowała, że ​​majątek 70,3 procenta urzędników państwowych w Indonezji wzrósł w trakcie pandemii koronawirusa. Największy wzrost majątków odnotowano wśród urzędników pracujących w parlamencie oraz państwowych ministerstwach. Rekordziści powiększyli swoje majątki o ponad 1 miliard rupii – 269 tysięcy złotych.


źródło: cnnndonesia.com

Facebook Comments

Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/klient.dhosting.pl/jszamocki/zyciewindonezji.pl/public_html/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 42

Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/klient.dhosting.pl/jszamocki/zyciewindonezji.pl/public_html/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 42