Nie będzie dodatkowych restrykcji w okresie świąteczno-noworocznym

Minister koordynujący ds. gospodarki morskiej i inwestycji, Luhut Binsar Pandjaitan

Minister koordynujący ds. gospodarki morskiej i inwestycji, Luhut Binsar Pandjaitan, przekazał że rząd Indonezji wycofuje się z planów wprowadzania ostrzejszych ograniczeń epidemiologicznych w okresie świąt i nowego roku. Polityka walki z epidemią ma być teraz bardziej wyważona.

Dwa tygodnie temu władze Indonezji zapowiedziały ostrzejsze restrykcje w okresie od 24 grudnia 2021 do 2 stycznia 2022 roku. Miały one obejmować min. ograniczenia w poruszaniu się po kraju, zmniejszenie dni urzędowo wolnych od pracy czy zmniejszenie liczby osób jakie mogą przebywać w sklepach, restauracjach i centrach handlowych.

Teraz Minister Luhut Binsar Pandjaitan zapowiedział wycofanie się z tych planów. Jest kilka powodów zmiany decyzji.

Po pierwsze Indonezja dobrze sobie radzi z epidemią. Dzienna liczba potwierdzonych przypadków zakażenia covid-19 spadła do 400. Spada również liczba osób hospitalizowanych.

Po drugie, rezygnacja z dodatkowych ograniczeń epidemicznych, oparta jest na wskaźnikach szczepień. Na Jawie pierwszą dawkę szczepionki otrzymało 76 procent mieszkańców, a drugą 56 procent mieszkańców. Wzrasta też liczba zaszczepionych wśród osób starszych – na Jawie to już 64 procent emerytów zaszczepionych pierwszą dawką.

Nie oznacza to, że ograniczenia zostaną zniesione całkowicie. Na loty krajowe nadal trzeba być zaszczepionym dwoma dawkami oraz wykonać test PCR maksymalnie 24 godziny przed podróżą, a dzieci które nie mogą być zaszczepione muszą wykonać test 72 godziny przed podróżą.

Rząd wprowadził także zakaz wszelkiego rodzaju obchodów nowego roku w hotelach, centrach handlowych, atrakcjach turystycznych oraz miejscach publicznych.

Limity osób przebywających jednocześnie w centrach handowych, kinach i restauracjach nadal wynoszą 75 procent. Wstęp do powyższych miejsc mają jedynie osoby w pełni zaszczepione.

Facebook Comments

Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/klient.dhosting.pl/jszamocki/zyciewindonezji.pl/public_html/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 42

Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/klient.dhosting.pl/jszamocki/zyciewindonezji.pl/public_html/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 42