Kwartanna na Bali zostanie zniesiona

Rząd Indonezji ogłosił zniesienie wymogu odbycia kwarantanny przez obcokrajowców przyjeżdżających na Bali. Nowe zasady mają obowiązywać od 14 marca

Aktualnie turyści przyjeżdżający do Indonezji muszą odbyć pięciodniową kwartannę. Od wtorku kwartanna zostaje skrócona do trzech dni dla turystów, którzy otrzymali booster na covid, a od 14 marca kwartanna zostanie całkowicie zniesiona.

Zniesienie wymogu odbycia kwarantanny na Bali może nastąpić nawet szybciej jeśli liczba nowych zakażeń na koronawirusa nadal będzie spadać – powiedział po spotkaniu z prezydentem Joko Widodo minister ds. gospodarki morskiej i inwestycji Luhut Binsar Pandjaitan.

W ubiegłym tygodniu na Bali notowano około 587 nowych zakażeń na koronawirusa dziennie. Jest to spadek o 54 procent z ponad 1284 przypadków dziennie jeszcze dwa tygodnie temu, wynika z danych indonezyskiego Ministerstwa Zdrowia.

Bali znajduje się wśród 17 indonezyskich prowincji, które odnotowały spadek liczby nowych zakażeń. Według prognoz Institute for Health Metrics and Evaluation (IHME) liczba nowych zakażeń na covid-19 w Indonezji osiągnęła swój szczyt w zeszłym tygodniu i teraz będzie systematycznie spadać.

Nowe zasady wjazdu do Indonezji

Obcokrajowcy, którzy przyjadą do Indonezji po 14 marca będą musieli spełnić kilka wymagań. Po pierwsze będą musieli wykazać opłacenie pobytu w hotelu na co najmniej cztery dni.

Po drugie, każdy turysta musi być w pełni zaszczepiony na covid. Po przybyciu do Indonezji przejdą oni test PCR i będą musieli pozostać w pokoju hotelowym do momentu otrzymania negatywnego wyniku, co ma trwać maksymalnie 24 godziny. Po otrzymaniu negatywnego wyniku testu na covid, turyści będą mogli swobodnie opuszczać hotele i się przemieszczać. Turyści będą musieli także przejść jeszcze jeden test PCR trzeciego dnia pobytu.

W przypadku imprez międzynarodowych odbywających się na Bali, obcokrajowcy będą przechodzić testy PCR codziennie.

Rząd zamierza także znieść obowiązek posiadania sponsora w celu uzyskania wizy ponieważ była to uciążliwa procedura zniechęcająca wielu do przyjazdu do Indonezji


ZOBACZ TEŻ:

Facebook Comments

Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/klient.dhosting.pl/jszamocki/zyciewindonezji.pl/public_html/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 42

Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/klient.dhosting.pl/jszamocki/zyciewindonezji.pl/public_html/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 42