Yahoo, PayPal, Steam i wiele innych zostało zablokowanych w Indonezji

Władze Indonezji zablokowały obywatelom dostęp do Yahoo, PayPala i stron z grami z powodu złamania krajowych przepisów licencyjnych.

Rejestracja stron internetowych oraz aplikacji mobilnych działających na terenie Indonezji jest wymagana zgodnie z przepisami wydanymi pod koniec listopada 2020 roku.

Nowe przepisy dają władzom szerokie uprawnienia do usuwania treści uznanych za niezgodnych z prawem lub “naruszających porządek publiczny” w ciągu 24 godzin, a także dają władzom wgląd do sprawdzania danych użytkowników. Przepisy dają też możliwość nakładania na platformy internetowe podatków i opłat.

Niektórzy giganci technologiczni tacy jak Google, Meta, Facebook, Instagram, Amazon czy Whatsapp ugięli się pod presją nowych przepisów i zarejestrowali swoje platformy w Ministerstwie Komunikacji.

Semuel Abrijani Pangerapan, wysoki rangą urzędnik w Indonezyjskim Ministerstwie Komunikacji, powiedział, że wśród platform, które się nie zarejestrowały i zostały zablokowane jest między innymi Yahoo, PayPal, Steam, Dota2, Counter-Strike i EpicGames.

Blokada wywołała niezadowolenie indonezyjczyków, a w mediach społecznościowych popularności zyskały hasztagi takie jak #BlokirKominfo (zablokujcie Ministerstwo Komunikacji czy #blockgovernment. Komentatorzy zwracają uwagę, że posunięcie rządu szkodzi indonezyskiej branży gier online, a także utrudnia odzyskanie pieniędzy osobom, pracującym online, które otrzymują pieniądze przez PayPal.

Pangerapan przekazał, że rząd planuje, w drodze wyjątku, tymczasowo odblokować PayPal aby umożliwić wypłatę zamrożonych pieniędzy.

Szacuje się, że w Indonezji regularnie z internetu korzysta 191 milionów ludzie, co sprawia, że jest to wartościowy i dochodowy rynek dla firm technologicznych.


ZOBACZ TEŻ:

Facebook Comments

Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/klient.dhosting.pl/jszamocki/zyciewindonezji.pl/public_html/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 42

Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/klient.dhosting.pl/jszamocki/zyciewindonezji.pl/public_html/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 42