Najlepsza indonezyjska siatkarka okazała się być… mężczyzną

Aprilia Manganang

Była najlepszą siatkarką reprezentacji Indonezji. Po zakończeniu kariery okazało się, że jest mężczyzną. Historia Aprili Manganang wywołała wiele dyskusji w Indonezji.

Były indonezyjski siatkarz Aprilia Santini Manganang rozpłakał się w piątek po tym, jak sąd okręgowy przyjął jego wniosek o zmianę płci i nazwiska. Teraz nazywa się Aprilio Perkasa Manganang i zgodnie z wyrokiem wydanym przez Sąd Okręgowy Tondano w Minahasa w prowincji Północne Sulawesi, jego akt urodzenia powinien zostać zmieniony. Obecnie Aprilio Perkasa służy jako sierżant w indonezyjskiej armii.

Perkasa oznacza ‘potężny’ w języku indonezyjskim.

„Dziękuję, Wysoki Sądzie. Mam nadzieję, że będzie to dobry punkt wyjścia dla mojej przyszłości, nowego początku, za którym tęskniłem w życiu ”- powiedział Aprilio. „Jestem bardzo wdzięczny, że wreszcie sobie z tym poradzę i od teraz skupię się na mojej pracy jako żołnierz armii, gdziekolwiek zostanę przydzielony”.

Kluczową rolę w tej historii odegrał generał Andika Perkasa. Polecił on Szpitalowi Wojskowemu Gatot Soebroto przeprowadzenie dokładnej kontroli urologicznej i hormonalnej, która potwierdziła że Aprilia jest w rzeczywistości mężczyzną.

Początki choroby

Aprilia urodziła się 28 lat temu jako chłopiec z nieprawidłowością polegająca na nienaturalnym ułożeniu cewki moczowej, co utrudniało oddawanie moczu na stojąco. To mogło skłonić rodziców Aprili do przekonania, że ​​był dziewczynką i dorastał z tym błędnym przekonaniem.

Andika powiedział, że indonezyjskie wojsko zamierza w pełni wspierać Aprilio, który wielokrotnie przyznawał, że ​​czuje coś złego w swoim ciele i różni się od wszystkich innych kobiet. Aprilio przeszedł dwie operacje w szpitalu wojskowym, zanim złożył wniosek do sądu w swoim rodzinnym mieście.

„Operacje należało przeprowadzić dawno temu, kiedy był małym dzieckiem, ale w jakiś sposób żył z tą chorobą przez 28 lat” – powiedział dyrektor szpitala Budi Sulistya. Dodał także, że że zespół medyczny obejmował 15 lekarzy, w tym psychiatrę.

Kariera sportowa

Aprilio wcześniej był traktowany jak zawodowa siatkarka. Uchodził za czołową zawodniczkę w południowo-wschodniej Azji, a kibice nazywali go „królową ataku”. Manganang pomimo zaledwie 170 cm wzrostu, imponował niezwykle mocnym odbiciem i siłą, z jaką uderzał piłkę. Z nim w składzie Indonezja wywalczyła m.in. srebrny i brązowy medal na igrzyskach Azji południowo-wschodniej w 2015 i 2017 roku, a w trakcie Igrzysk Azjatyckich w 2018 został włączony do kadry narodowej

Jego kariera już wcześniej wzbudzała kontrowersje. Podczas międzynarodowych zawodów inne zespoły podnosiły temat jego płci ocenianej na podstawie wyglądu fizycznego. Po zwycięstwie w ogólnopolskich zawodach siatkówki Proliga z drużyną Popsivo w 2018 roku i dołączeniu do tajskiego klubu na krótki turniej w następnym roku, zrezygnował ze sportu w zeszłym roku, aby skupić się na nowej karierze.

Indonezyjska Federacja Siatkarska wyraziła opinię, że to nie jego wina, że został wpisany na listę zawodniczek i potwierdziła, że nie pozbawi go zdobytych tytułów.


ZOBACZ TEŻ:

Facebook Comments

Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/klient.dhosting.pl/jszamocki/zyciewindonezji.pl/public_html/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 42

Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/klient.dhosting.pl/jszamocki/zyciewindonezji.pl/public_html/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 42