Prezydent Indonezji w Rzeszowie, stąd wyjedzie na Ukrainę

Prezydent Indonezji, Joko Widodo, na lotnisku w Rzeszowie
Prezydent Indonezji, Joko Widodo, we wtorek wylądował na lotnisku w Rzeszowie. Następnie będzie kontynuował podróż na Ukrainę pociągiem, a na końcu odwiedzi Rosję.

Prezydent Indonezji przybył do Rzeszowa z lotniska z Monachium, gdzie brał udział w spotkaniu grupy G7. Przed podróżą do Kijowa spędzi noc w rzeszowskim hotelu.

Prezydenta Indonezji powitał wicewojewoda rzeszowski Radosław Wiatr, ambasador Indonezji w Polsce Anita Luhmila oraz attaché obrony Indonezji płk Adi Triadi.

Już wcześniej minister Spraw Zagranicznych Indonezji, Retno Marsudi, zapowiedziała, że Prezydent Indonezji oraz pierwsza dama pojadą na Ukrainę przez Polskę.

Indonezja chce angażować się w dialog na rzecz pokoju między Rosją a Ukrainą. Retno Marsudi jest w kontakcie z przewodniczącym Międzynarodowego Czerwonego Krzyża, Biurem ONZ ds. Koordynacji Spraw Humanitarnych (UN OCHA), tureckim ministrem spraw zagranicznych, sekretarzem generalnym ONZ Antonio Guterresem oraz ukraińskimi i rosyjskimi urzędnikami.

Podczas konferencji prasowej na Międzynarodowym Porcie Lotniczym Soekarno-Hatta w Dżakarcie, przed wyjazdem w zagraniczną podróż, prezydent przekazał, że jego misja na Ukrainę i Rosję ma na celu budowanie dialogu, pokoju i zatrzymanie wojny.

Po spotkaniu z prezydentem Ukrainy, Wołodymyrem Zełenskim, Joko Widodo uda się do Rosji gdzie ma zaplanowane spotkanie z Władymirem Putinem.


ZOBACZ TEŻ:

Facebook Comments

Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/klient.dhosting.pl/jszamocki/zyciewindonezji.pl/public_html/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 42

Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/klient.dhosting.pl/jszamocki/zyciewindonezji.pl/public_html/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 42