Gang obcokrajowców rozbity na Bali

Gregory Lee Simpson, Mateusz Mariusz Morawa oraz Nicola Di Santo są oskarżeni o dokonanie włamania do prywatnej willi i brutalnego rozboju na Bali pod koniec 2021 roku.

Obywatelowi Wielkiej Brytanii grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności za organizację włamania do luksusowej willi na Bali w grudniu ubiegłego roku.

Gregory Lee Simpson został przesłuchany w środę 11 maja, przed sądem okręgowym w Denpasar. Czeka na wyrok i prawdopodobnie dostanie maksymalny wymiar kary. Jego współpracownik, Nicola Di Santo, oczekuje na proces w areszcie, podczas gdy trzeci z oskarżonych – Mateusz Mariusz Morawa nadal jest poszukiwany przez indonezyjską policję listem gończym.

Trzej obcokrajowcy zorganizowali brutalny napad na willę w Seminyak na Bali. Policję na miejsce wezwała Włoszka, żona właściciela domu, która była przetrzymywana jako zakładniczka w trakcie napadu.

Napastnicy włamali się do budynku około godziny 2.30 w dniu 28 grudnia 2021 roku. Zarzuca im się kradzież sześciu telefonów, czterech dokumentów rejestracyjnych motocykli, sześciu dokumentów rejestracyjnych samochodów, wysokiej klasy kamery, czterech laptopów, 200 milionów rupii, 10 tysięcy euro, 3000 saudyjskich riali oraz haseł do portfela Bitcoin o wartości ponad 400 tysięcy dolarów.

Nicola Di Santo został aresztowany kilka dni później w rejonie Kerobokan w Kuta, podczas gdy Simson został wyśledzony w mieszkaniu swojej dziewczyny. Za Mateusz Mariusz Morawą wystawiony jest list gończy, a jego paszport został wpisany na czarną listę co oznacza, że nie może opuścić Indonezji.

Podczas przesłuchania Simpson relacjonował jak wspiął się na tylną ścianę willi, w trakcie gdy jego towarzysze odpalili fajerwerki by odwrócić uwagę ochrony. Napastnicy w czarnych ubraniach i kominiarkach włamali się do domu, a następnie związali i zakneblowali swoje ofiary. Mieszkańcy willi byli brutalnie bici oraz grożono im nożem do półki nie przekazali kodów do sejfu oraz haseł do portfeli Bitcoin. Simpson przyznał, że bił swoją ofiarę, aż ta pluła krwią, a następnie przyłożył jej nóż do gardła.

Sędzia sądu okręgowego w Denpasar orzekł, że nie widzi żadnych okoliczności łagodzących w działaniach Simpson’a. Grozi mu do 12 lat więzienia i najprawdopodobniej otrzyma najwyższy wymiar kary.


ZOBACZ TEŻ:

Facebook Comments

Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/klient.dhosting.pl/jszamocki/zyciewindonezji.pl/public_html/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 42

Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/klient.dhosting.pl/jszamocki/zyciewindonezji.pl/public_html/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 42