Batam i Bintan otworzą się dla turystów szybciej niż Bali

Minister Turystyki i Gospodarki Kreatywnej Sandiago Uno ocenił, że turystyka na wyspach Batam i Bintan w prowincji Riau jest bardziej gotowa do otwarcia dla zagranicznych turystów niż na Bali. Dlatego te dwa regiony będą miały pierwszeństwo przed Bali w przyjmowaniu turystów.

Plan rządu jest taki, że obszar turystyczny Nongsa w Batam i Lagoi w Bintanie zostanie otwarty 21 kwietnia 2021 roku, a Bali zacznie się otwierać około czerwca lub lipca tego roku.

Według Sandi, zgodnie z poleceniem prezydenta Joko Widodo, granica z sąsiednimi krajami może być otwierana stopniowo, pod warunkiem, że będzie można kontrolować liczbę transmisji koronawirusa. Liczba zakażeń covid-19 na wyspach Riau już spadła, a w dwóch turystycznych miejscowościach Nongsa i Lagoi nie odnotowuje się nowych przypadków zakażeń wirusem.

„Mamy nadzieję, że uda się to utrzymać na niskim i kontrolowanym poziomie” – powiedział Santiaga. „Nasze plany wzbudziły entuzjazm sektora turystycznego na wyspach Riau, który od roku przeżywa regres”.

Minister Sandiaga przewodniczył spotkaniu koordynacyjnemu związanemu z planem otwarcia korytarza bezpieczeństwa w Nongsa i Lagoi. Według niego najważniejszym przygotowaniem do przyjęcia turystów jest zaostrzenie przestrzegania rygorystycznych protokołów zdrowotnych oraz programu szczepień.

Rząd oczekuje, że szczepienia pracowników przemysłu turystycznego będą w stanie zwiększyć zaufanie podróżnych co do bezpieczeństwa i komfortu podczas spędzania czasu w dwóch strefach, które mają zostać otwarte dla zagranicznych turystów.

Już 3500 osób związanych z przemysłem turystycznym w Batam i Bintan otrzymało szczepienia na Covid-19 jako pierwszy krok w celu przywrócenia lokalnej turystyki. Ministerstwo Turystyki docelowo planuje zaszczepić 30 tysięcy ludzi w tym regionie przed otwarciem bezpiecznego korytarza podróży z Singapurem w kwietniu 2021 roku.

Z kolei Dyrektor Urzędu Zdrowia w Batam, Didi Kusmarjadi, stwierdził, że kolejne 1900 pracowników turystycznych otrzyma szczepionkę w poniedziałek. Jego urząd zaangażował około 50 członków personelu medycznego podzielonego na pięć zespołów zajmujących się szczepieniami personelu turystycznego.

W niedzielę, 21 Marca, w całej Indonezji odnotowano 4300 nowych przypadków zakażenia koronawirusem oraz 103 zgony. Ponad 6 tysięcy osób zostało uznanych za wyleczone.

W niedzielę zaszczepionych zostało 408 tysięcy indonezyjczyków. Łączna liczba zaszczepionych wzrosła do ponad 5.5 miliona. W pierwszym etapie szczepień rząd Indonezji planuje zaszczepić 40 milionów obywateli.

źródło: republika.co.id


ZOBACZ TEŻ:

Facebook Comments

Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/klient.dhosting.pl/jszamocki/zyciewindonezji.pl/public_html/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 42

Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/klient.dhosting.pl/jszamocki/zyciewindonezji.pl/public_html/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 42