10 milionów zaszczepionych na covid w Indonezji

Szczepienie Sułtana Yogyakarty Hamengkubuwono X w obecności prezydenta Indonezji Joko Widodo

Ministerstwo Zdrowia Indonezji (Kemenkes) opublikowało dane na temat osób które otrzymały szczepionkę na COVID-19. 13 stycznia tego roku, jako pierwsza osoba w Indonezji, został zaszczepiony prezydent Joko Widodo. Wydarzenie było transmitowane na żywo w telewizji. Od tego czasu, w Indonezji, wykonano 10.4 miliona szczepień. Liczba ta obejmuje 7.2 miliona osób, które otrzymały pierwszą dawkę szczepionki oraz 3.2 miliona ludzi, którzy otrzymali drugą dawkę.

Cytując oświadczenie Ministerstwa Zdrowia, do godziny 18 w poniedziałek, 7.2 miliona osób otrzymało pierwszą dawkę szczepionki czyli 18,43% spośród wszystkich osób wytypowanych do szczepień w pierwszym etapie. Na tę liczbę składa się 1.4 miliona pracowników służby zdrowia, 4.5 miliona pracowników służb publicznych (urzędników, policjantów, nauczycieli, żołnierzy), a także 1.4 miliona indonezyjskich emerytów.

W międzyczasie 3.2 miliona osób otrzymało drugą dawkę szczepionki, co stanowi 7,47% rządowego planu. Wśród osób, które otrzymały dwie dawki jest 1.2 miliona pracowników służby zdrowia, 1.9 miliona pracowników służb publicznych oraz 118 tysięcy emerytów.

Całkowite plany Indonezyjskiego rządu zakładają zaszczepienie co najmniej 181 milionów ludzi – 1.4 miliona lekarzy, 17.3 miliona pracowników służby publicznej, 21.5 miliona emerytów oraz 121 pozostałych indonezyjczyków.

Dostawa szczepionek do Indonezji

Indonezyjska Izba Handlowo-Przemysłowa (Kadin) odnotowała, że już blisko 6.7 tysięcy indonezyjskich firm wyraziło chęć zaszczepienia swoich pracowników. Oznacza to zaszczepienie 7.5 miliona osób. Intensywne szczepienia trwają też na Bali oraz w Riau by te wyspy mogły się jak najszybciej otworzyć na zagranicznych turystów. Rząd wyraził też gotowość do zaszczepienia obcokrajowców pracujących w Indonezji oraz zagranicznych dyplomatów. Program szczepień w Indonezji jest całkowicie darmowy dla wszystkich.

Ministerstwo Zdrowia chwali się, że Indonezja jest na 9 miejscu wśród krajów z największą liczbą osób zaszczepionych na covid. Rzeczywiście, 10 milionów zaszczepionych to więcej niż we Francji, Włoszech czy Polsce. Jednak gdy spojrzy się na te dane procentowo i porówna odsetek zeszczepionych w stosunku do całej populacji kraju to Indonezja nie wypada tak dobrze. 280 milionowa populacja działa tu na niekorzyść Indonezji.

źródło: cnbcindonesia.com


Zobacz też:

Facebook Comments

Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/klient.dhosting.pl/jszamocki/zyciewindonezji.pl/public_html/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 42

Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/klient.dhosting.pl/jszamocki/zyciewindonezji.pl/public_html/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 42