Rząd Indonezji chce zwiększyć produkcję samochodów elektrycznych

Minister przemysłu Agus Gumiwang Kartasasmita powiedział, że rząd Indonezji, chce aby do 2030 roku w kraju produkowano 600 tysięcy samochodów elektrycznych rocznie oraz 2,5 miliona elektrycznych motocykli i skuterów. Ma to zmniejszyć emisję CO2 o 3,8 miliona ton.

Aby osiągnąć ten cen Agus zapowiedział wprowadzenie różnych zachęt fiskalnych dla klientów oraz dla firm produkujących pojazdy elektryczne. Wśród nich wymienił niższy podatek VAT przy zakupie nowego auta niż w przypadku aut pojazdów spalinowych, przepisy ułatwiające leasing pojazdów elektrycznych, zniżki na energię elektryczną w taryfie nocnej, tak by posiadacze takich aut mogli je taniej ładować w nocy oraz specjalne tablice rejestracyjne z zielonym paskiem.

Z kolei firmy, które chcą zainwestować w produkcję aut elektrycznych w Indonezji mogą liczyć na wakacje podatkowe, ulgi podatkowe, zwolnienia z ceł importowych i odliczenie podatków z tytułu prowadzenia działalności badawczo-rozwojowej

Branża motoryzacyjna to jeden z filarów indonezyjskiej gospodarki. Ponad 10% indonezyjskiego PKB pochodzi z produkcji i eksportu samochodów, skuterów i motocykli. Indonezja jest drugim, po Tajlandii, największym producentem pojazdów w Azji Południowo-Wschodniej.

W kraju działa 21 firm z branży motoryzacyjnej ale tylko 3 z nich produkują samochody elektryczne. Z ponad 2 milionów pojazdów produkowanych rocznie w Indonezji, jedynie 1480 to pojazdy elektryczne.

Wartość branży motoryzacyjnej w Indonezji wynosi 71,35 tryliona rupii co odpowiada kwocie 18,6 miliarda złotych. Bezpośrednio zatrudnionych przy produkcji samochodów i motocykli jest 38 tysięcy indonezyjczyków, natomiast w całym łańcuchu dostaw, dystrybucji i serwisu pracuje 1,5 miliona osób.


źródło: cnnindonesia.com

Facebook Comments

Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/klient.dhosting.pl/jszamocki/zyciewindonezji.pl/public_html/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 42

Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/klient.dhosting.pl/jszamocki/zyciewindonezji.pl/public_html/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 42