Wejście do Borobudur tylko w specjalnych sandałach

Już niedługo turyści odwiedzający buddyjską świątynię Brobudur, niedaleko Yogyakarty, będą zobowiązani do noszenia specjalnych sandałów zwanych upanat. Mają one za zadanie uchronić konstrukcję świątyni.

Zastępca sekretarza ds. turystyki i gospodarki kreatywnej w Ministerstwie Koordynacji Gospodarki Morskiej i Inwestycji, Rustam Efendi, powiedział, że specjalnie zaprojektowane sandały są niezbędne, aby zapobiec uszkodzeniu świątynnych kamieni.

Rozwiązaniem problemu mają być specjalne sandały zwane upanat. Są wykonane z plecionych liści pandanu i jak przekonują władze – lekkie i wygodne w noszeniu

Ponadto Rustam wyjaśnił, że sandały będą produkowane przez lokalnych mieszkańców co ma wspomóc regionalną ekonomię. Surowce do ich produkcji również będą produkowane na miejscu, a nie importowane z innymi regionów.

Borobudur to największa buddyjska świątynia na świecie. Została wzniesiona między 750 a 850 rokiem naszej ery. W 1991 roku kompleks świątynny Borobudur został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.


ZOBACZ TEŻ:

Facebook Comments