Koronawirus w Indonezji

Ostatnia aktualizacja: 9 styczeń 2021

Na tej stronie gromadzimy wszystkie przypadki zachorowań oraz zgonów wywołanych koronawirusem w Indonezji. Staramy się na bieżąco obserwować i aktualizować informacje na temat epidemii.

Wszystkie przypadki zarażenia koronawirusem:

Zarażonych: 818.386 (+10.046)

Wyleczonych:
673.511
(82.3%)

Zmarło:
23.947
(2.9%)

Leczonych:
120.928

(14.8%)

___________
Liczone od 30 grudnia 2019 do dnia dzisiejszego
źródło: https://covid19.go.id/peta-sebaran

Liczba testów
7.836.984

Liczba przebadanych osób
5.232.921

Liczba osób na obserwacji
69.865

Zakażeni obcokrajowcy w Indonezji:

Zarażonych: 734

Wyleczonych:
640

Zmarło:
13

Na obserwacji
637

Wszystkie przypadki koronawirusa z podziałem na prowincje:

Nazwa prowincji zakażeni zmarliwyleczeni
Dżakarta200.6583.431179.417
Jawa Zachodnia94.3711.20579.643
Jawa Wschodnia90.6156.31477.844
Jawa Środkowa89.6373.70361.110
Sulawesi Południowe35.34863430.687
Borneo Wschodnie29.72979424.032
Riau26.03260824.041
Sumatra Zachodnia24.32254118.236
Banten19.96640610.488
Bali18.87453612.477
Sumatra Północna18.84869516.082
Borneo Południowe15.86159414.272
Yogyakarta14.3463089.522
Papua13.5551548.070
Sumatra Połudiowa12.3826129.949
Borneo Środkowe10.2982005.044
Sulawesi Północne10.1583317.492
Aceh8.5693547.066
Sulawesi  Płd-Wsch.8.2451607.032
Wyspy Riau7.2121776.425
Lampung6.9773414.924
Papua Zachodnia6.1381025.659
West Nusa Tenggara5.9982633.906
Maluku5.826744.784
Borneo Północne4.694642.292
Sulawesi Środkowe4.3731202.403
Bengkulu 3.9741243.559
Gorontalo3.9491053.559
Jambi3.526572.526
Borneo Zachodnie3.272282.981
Maluku Północne2.875922.400
Wyspy Belitung2.838482.184
East Nusa Tenggara2.450571.481
Sulawesi Zachodnie2.100451.620
Dane dotyczące pacjentów:
PŁEĆzarażenizmarli
mężczyźni51.7%58.6%
kobiety48.3%41.4%
WIEKzarażenizmarli
0-5 lat2.3%0.9%
6-18 lat6.8%1.3%
19-30 lat23.6%4.7%
31-45 lat31.3%15.3%
46-59 lat24.7%39.8%
60+ lat11.2%38%
OBJAWY zarażenizmarli
kaszel 70.3% 18%
okresowa gorączka 46.7% 14%
ciągła gorączka38.6% 10.1%
duszności33.9%15.1%
osłabienie 29.6%10.3%
katar25.7%3%
ból gardła24.7%7.9%
bół głowy 21.8%6.4%
nudności18.8%5%
skurcze mięśni 15%4.4%
dreszcze 9%4%
ból brzucha7.4%2.1%
biegunka7.2%2%
CHOROBY WSPÓŁISTNIEJĄCEzarażeni zmarli
nadciśnienie53.8% 23.1%
cukrzyca36% 16.8%
choroby serca21.5% 11.1%
choroby nerek5.9% 4.7%
przewlekłe choroby płuc18.6% 4.3%
zaburzenia oddychania5.5% 2.2%
zaburzenia immunologiczne 0.8%
nowotwory1.8% 0.8%
astma2.8% 0.4%
choroby wątroby1% 0.2%
gruźlica1.2%
Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *