Koronawirus w Indonezji

Ostatnia aktualizacja: 28 listopad 2020

Na tej stronie gromadzimy wszystkie przypadki zachorowań oraz zgonów wywołanych koronawirusem w Indonezji. Staramy się na bieżąco obserwować i aktualizować informacje na temat epidemii.

Wszystkie przypadki zarażenia koronawirusem:

Zarażonych: 527.999

Wyleczonych:
441.983
(83.7%)

Zmarło:
16.646
(3.2%)

Leczonych:
69.370

(13.1%)

___________
Liczone od 30 grudnia 2019 do dnia dzisiejszego
źródło: https://covid19.go.id/peta-sebaran

Liczba testów
5.612.789

Liczba przebadanych osób
3.766.860

Liczba osób na obserwacji
68.606

Zakażeni obcokrajowcy w Indonezji:

Zarażonych: 561

Wyleczonych:
396

Zmarło:
12

Na obserwacji
634

Wszystkie przypadki koronawirusa z podziałem na prowincje:

Nazwa prowincji zakażeni zmarliwyleczeni
Dżakarta134.3312.622122.255
Jawa Wschodnia61.0714.34653.884
Jawa Środkowa52.9612.22336.520
Jawa Zachodnia51.54888842.014
Sulawesi Południowe20.43949118.343
Riau19.76644817.245
Sumatra Zachodnia19.67636515.629
Borneo Wschodnie19.30155215.585
Sumatra Północna15.42060912.805
Bali13.68142112.062
Borneo Południowe13.14752411.773
Banten12.4683148.595
Papua10.0011375.030
Sumatra Połudiowa9.3875007.484
Aceh8.2553196.582
Sulawesi Północne6.7932395.270
Sulawesi  Płd-Wsch.6.4401044.867
Yogyakarta5.7831444.282
Borneo Środkowe5.7751754.242
Wyspy Riau5.3761344.098
Papua Zachodnia5.253844.483
West Nusa Tenggara4.6472313.730
Maluku4.469603.730
Lampung3.6221331.874
Gorontalo3.091902.964
Borneo Zachodnie2.378221.900
Maluku Północne2.369801.971
Jambi1.867371.236
Sulawesi Środkowe1.769711.062
Bengkulu 1.750771.172
Sulawesi Zachodnie1.452211.257
Borneo Północne1.41017937
East Nusa Tenggara1.13717675
Wyspy Belitung98213818
Dane dotyczące pacjentów:
PŁEĆzarażenizmarli
mężczyźni51.7%58.6%
kobiety48.3%41.4%
WIEKzarażenizmarli
0-5 lat2.3%0.9%
6-18 lat6.8%1.3%
19-30 lat23.6%4.7%
31-45 lat31.3%15.3%
46-59 lat24.7%39.8%
60+ lat11.2%38%
OBJAWY zarażenizmarli
kaszel 70.3% 18%
okresowa gorączka 46.7% 14%
ciągła gorączka38.6% 10.1%
duszności33.9%15.1%
osłabienie 29.6%10.3%
katar25.7%3%
ból gardła24.7%7.9%
bół głowy 21.8%6.4%
nudności18.8%5%
skurcze mięśni 15%4.4%
dreszcze 9%4%
ból brzucha7.4%2.1%
biegunka7.2%2%
CHOROBY WSPÓŁISTNIEJĄCEzarażeni zmarli
nadciśnienie53.8% 23.1%
cukrzyca36% 16.8%
choroby serca21.5% 11.1%
choroby nerek5.9% 4.7%
przewlekłe choroby płuc18.6% 4.3%
zaburzenia oddychania5.5% 2.2%
zaburzenia immunologiczne 0.8%
nowotwory1.8% 0.8%
astma2.8% 0.4%
choroby wątroby1% 0.2%
gruźlica1.2%
Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *