Koronawirus w Indonezji

Ostatnia aktualizacja: 17 styczeń 2021

Na tej stronie gromadzimy wszystkie przypadki zachorowań oraz zgonów wywołanych koronawirusem w Indonezji. Staramy się na bieżąco obserwować i aktualizować informacje na temat epidemii.

Wszystkie przypadki zarażenia koronawirusem:

Zarażonych: 898.642 (+14.224)

Wyleczonych:
727.358
(81.8%)

Zmarło:
25.767
(2.9%)

Leczonych:
143.517

(16.0%)

___________
Liczone od 30 grudnia 2019 do dnia dzisiejszego
źródło: https://covid19.go.id/peta-sebaran

Liczba testów
8.269.701

Liczba przebadanych osób
5.521.058

Liczba osób na obserwacji
69.414

Zakażeni obcokrajowcy w Indonezji:

Zarażonych: 781

Wyleczonych:
715

Zmarło:
13

Na obserwacji
637

Wszystkie przypadki koronawirusa z podziałem na prowincje:

Nazwa prowincji zakażeni zmarliwyleczeni
Dżakarta223.9703.705197.894
Jawa Zachodnia111.0961.33689.459
Jawa Środkowa101.0494.13067.151
Jawa Wschodnia98.4036.83389.930
Sulawesi Południowe40.36268633.737
Borneo Wschodnie33.15885626.525
Riau27.18363425.037
Sumatra Zachodnia25.43256418.446
Banten21.82741910.954
Bali21.03055812.768
Sumatra Północna19.56970816.798
Yogyakarta16.65637911.215
Borneo Południowe16.61260914.793
Papua14.0751588.141
Sumatra Połudiowa12.99263210.454
Sulawesi Północne11.2003508.097
Borneo Środkowe10.9002015.054
Aceh9.0353737.349
Sulawesi  Płd-Wsch.8.2451607.032
Wyspy Riau7.2121776.425
Lampung6.9773414.924
Papua Zachodnia6.1381025.659
West Nusa Tenggara5.9982633.906
Maluku5.826744.784
Borneo Północne4.694642.292
Sulawesi Środkowe4.3731202.403
Bengkulu 3.9741243.559
Gorontalo3.9491053.559
Jambi3.526572.526
Borneo Zachodnie3.272282.981
Maluku Północne2.875922.400
Wyspy Belitung2.838482.184
East Nusa Tenggara2.450571.481
Sulawesi Zachodnie2.100451.620
Dane dotyczące pacjentów:
PŁEĆzarażenizmarli
mężczyźni51.7%58.6%
kobiety48.3%41.4%
WIEKzarażenizmarli
0-5 lat2.3%0.9%
6-18 lat6.8%1.3%
19-30 lat23.6%4.7%
31-45 lat31.3%15.3%
46-59 lat24.7%39.8%
60+ lat11.2%38%
OBJAWY zarażenizmarli
kaszel 70.3% 18%
okresowa gorączka 46.7% 14%
ciągła gorączka38.6% 10.1%
duszności33.9%15.1%
osłabienie 29.6%10.3%
katar25.7%3%
ból gardła24.7%7.9%
bół głowy 21.8%6.4%
nudności18.8%5%
skurcze mięśni 15%4.4%
dreszcze 9%4%
ból brzucha7.4%2.1%
biegunka7.2%2%
CHOROBY WSPÓŁISTNIEJĄCEzarażeni zmarli
nadciśnienie53.8% 23.1%
cukrzyca36% 16.8%
choroby serca21.5% 11.1%
choroby nerek5.9% 4.7%
przewlekłe choroby płuc18.6% 4.3%
zaburzenia oddychania5.5% 2.2%
zaburzenia immunologiczne 0.8%
nowotwory1.8% 0.8%
astma2.8% 0.4%
choroby wątroby1% 0.2%
gruźlica1.2%
Facebook Comments