Koronawirus w Indonezji

Ostatnia aktualizacja: 12 wrzesień 2020

Na tej stronie gromadzimy wszystkie przypadki zachorowań oraz zgonów wywołanych koronawirusem w Indonezji. Staramy się na bieżąco obserwować i aktualizować informacje na temat epidemii.

Wszystkie przypadki zarażenia koronawirusem:

Zarażonych: 214.746 (+3.806 dzisiaj)

Wyleczonych:
152.458
(+2.241)
71.0%

Zmarło:
8.650
(+100)
4.0%

Leczonych:
53.638

(+1.459)
25.0%

___________
Liczone od 30 grudnia 2019 do dnia dzisiejszego
źródło: https://covid19.go.id/peta-sebaran

Liczba testów
2.620.004

Liczba przebadanych osób
1.523.214

Liczba osób na obserwacji
95.539

Zakażeni obcokrajowcy w Indonezji:

Zarażonych: 408

Wyleczonych:
307

Zmarło:
12

Na obserwacji
627

Przypadki koronawirusa wśród obcokrajowców z podziałem na prowincje:

Nazwa prowincji ZarażeniNa obserwacji
Dżakarta7775
Wyspy Riau4
Banten33
Jawa Środkowa227
Sumatra Zachodnia7
Jawa Wschodnia5
Bali116
Jawa Zachodnia10
Sulawesi Południowe24
Aceh99
Papua Zachodnia26
Wyspy Belitung62

Wszystkie przypadki koronawirusa z podziałem na prowincje:

Nazwa prowincji zakażeni zmarliwyleczeni
Dżakarta52.8401.38639.793
Jawa Wschodnia37.8392.74629.924
Jawa Środkowa17.4601.13910.969
Jawa Zachodnia14.2312947.493
Sulawesi Południowe13.23537610.103
Borneo Południowe9.2423867.319
Sumatra Północna8.3623555.042
Bali7.1131685.593
Borneo Wschodnie5.7522383.445
Sumatra Południowa5.0182973.601
Papua4.392533.384
Sulawesi Północne4.1051603.156
Riau3.569621.581
Banten3.2641172.425
Sumatra Zachodnia3.264671.740
Borneo Środkowe2.9661162.263
West Nusa Tenggara2.9231722.312
Aceh2.52789504
Maluku2.377381.420
Gorontalo2.282631.967
Maluku Północne1.921711.584
Sulawesi  Płd-Wsch.1.834421.278
Yogyakarta1.787501.325
Wyspy Riau1.37850761
Papua Zachodnia1.08620671
Borneo Zachodnie7476647
Lampung55522366
Borneo Północne4653379
Sulawesi Zachodnie4617338
Bengkulu 45230210
Jambi3197229
Wyspy Belitung2753237
Sulawesi Środkowe27011229
East Nusa Tenggara2175170
Dane dotyczące pacjentów:
PŁEĆzarażenizmarli
mężczyźni51.7%58.6%
kobiety48.3%41.4%
WIEKzarażenizmarli
0-5 lat2.3%0.9%
6-18 lat6.8%1.3%
19-30 lat23.6%4.7%
31-45 lat31.3%15.3%
46-59 lat24.7%39.8%
60+ lat11.2%38%
OBJAWY zarażenizmarli
kaszel 70.3% 18%
okresowa gorączka 46.7% 14%
ciągła gorączka38.6% 10.1%
duszności33.9%15.1%
osłabienie 29.6%10.3%
katar25.7%3%
ból gardła24.7%7.9%
bół głowy 21.8%6.4%
nudności18.8%5%
skurcze mięśni 15%4.4%
dreszcze 9%4%
ból brzucha7.4%2.1%
biegunka7.2%2%
CHOROBY WSPÓŁISTNIEJĄCEzarażeni zmarli
nadciśnienie53.8% 23.1%
cukrzyca36% 16.8%
choroby serca21.5% 11.1%
choroby nerek5.9% 4.7%
przewlekłe choroby płuc18.6% 4.3%
zaburzenia oddychania5.5% 2.2%
zaburzenia immunologiczne 0.8%
nowotwory1.8% 0.8%
astma2.8% 0.4%
choroby wątroby1% 0.2%
gruźlica1.2%
Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *