Koronawirus w Indonezji

Ostatnia aktualizacja: 11 sierpień 2020

Na tej stronie gromadzimy wszystkie przypadki zachorowań oraz zgonów wywołanych koronawirusem w Indonezji. Staramy się na bieżąco obserwować i aktualizować informacje na temat epidemii.

Wszystkie przypadki zarażenia koronawirusem:

Zarażonych: 128.776 (+1.693 dzisiaj)

Wyleczonych:
83.710
(+1.474)
65.0%

Zmarło:
5.824
(+59)
4.5%

Leczonych:
39.242

30.5%

Liczba testów
1.757.425

Liczba przebadanych osób
998.406

Liczba osób na kwarantannie
84.139

___________
Liczone od 30 grudnia 2019 do dnia dzisiejszego
źródło: https://covid19.go.id/peta-sebaran

Przypadki koronawirusa z podziałem na prowincje:

Nazwa prowincji Zakażeni ZmarliWyleczeni
Dżakarta26.16293216.446
Jawa Wschodnia25.6261.89418.417
Jawa Środkowa10.6797286.787
Sulawesi Południowe10.5313357.266
Jawa Zachodnia7.5992284.444
Borneo Południowe6.7653074.054
Sumatra Północna4.9482252.098
Bali3.817493.308
Sumatra Południowa 3.7131992.312
Papua3.278351.878
Sulawesi Północne2.9761401.638
West Nusa Tenggara2.3161231.437
Banten2.082961.448
Borneo Środkowe2.050961.448
Borneo Wschodnie1.932551.262
Maluku Północne1.68056858
Gorontalo1.614411.134
Maluku 1.34525803
Sumatra Zachodnia1.17634814
Sulawesi  Płd-Wsch.1.02017714
Yogyakarta87625593
Riau77314404
Aceh6761991
Papua Zachodnia5576385
Wyspy Riau55524331
Borneo Zachodnie4164380
Lampung31613227
Borneo Północne2962279
Sulawesi Zachodnie2755172
Bengkulu 21718118
Sulawesi Środkowe 25322149
Jambi2104118
Wyspy Belitung2032189
East Nusa Tenggara1521130
Dane dotyczące pacjentów:
PŁEĆzarażenizmarli
mężczyźni56.8%63.7%
kobiety43.2%36.3%
WIEKzarażenizmarli
0-5 lat1.1%0.3%
6-17 lat4.1%0.7%
18-30 lat18.2%3.3%
31-45 lat29%10.6%
47-59 lat29.9%39.8%
60+ lat17.7%45.2%
OBJAWY zarażenizmarli
kaszel 78.7% 18%
okresowa gorączka 54.5% 14%
ciągła gorączka49.8% 10.1%
duszności45.1%15.1%
osłabienie 35%10.3%
ból gardła33%7.9%
katar 32.7%5.8%
bół głowy 24.9%6.4%
nudności20.5%5%
skurcze mięśni 17.8%4.4%
dreszcze 11.8%4%
biegunka8.8%2.1%
bół brzucha8.4%2%
CHOROBY WSPÓŁISTNIEJĄCEzarażeni zmarli
nadciśnienie53.8% 23.1%
cukrzyca36% 16.8%
choroby serca21.5% 11.1%
choroby nerek5.9% 4.7%
przewlekłe choroby płuc18.6% 4.3%
zaburzenia oddychania5.5% 2.2%
zaburzenia immunologiczne 0.8%
nowotwory1.8% 0.8%
astma2.8% 0.4%
choroby wątroby1% 0.2%
gruźlica1.2%
Data: Zakażenia: Zgony: Wyzdrowiało:
7 czerwiec31.1861.85110.498
6 czerwiec30.5141.8019.907
5 czerwiec29.5141.7709.443
4 czerwiec28.8181.7218.892
3 czerwiec28.2331.6988.406
2 czerwiec27.5491.6637.935
1 czerwiec26.9401.6417.637
Przypadki koronawirusa z podziałem na datę wykrycia:

Dane dla poprzenich miesięcy znajdują się na następnej stronie

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *