Koronawirus w Indonezji

Na tej stronie gromadzimy wszystkie przypadki zachorowań oraz zgonów wywołanych koronawirusem w Indonezji. Staramy się na bieżąco obserwować i aktualizować informacje na temat epidemii.

Ostatnia aktualizacja: 31 maj 2020

Wszystkie przypadki zarażenia koronawirusem:

Zarażonych: 26.473 (+700 dzisiaj)

Leczonych:
17.552

Wyleczonych:
7.308 (27.6%)

Zmarło:
1.613 (6.1%)

Liczba osób pozostających na obserwacji domowej (ODP*): 49.936

Liczba osób pozostających na obserwacji szpitalnej (PDP*): 12.913

źródło: http://www.covid19.go.id/situasi-virus-corona/

Liczba wykonanych testów:

Liczba wykonanych testów**:
323.376

Liczba przebadanych osób**:
223.624

Liczba testów negatywnych**:
197.151

__________________
** PDP i ODP to osoby z objawami zarażenia które dopiero oczekują na wyniki testów
**0d 30 grudnia 2019 do dnia dzisiejszego. Źródło: infeksiemerging.kemkes.go.id

Przypadki koronawirusa z podziałem na prowincje:
Nazwa prowincji: Zakażenia: Zgony:Wyzdrowiało:
Dżakarta 7.2295162.005
Jawa Wschodnia 4.613372589
Jawa Zachodnia 2.231144616
Sulawesi Południowe1.51072564
Jawa Środkowa 1.33670355
Sumatra Południowa96331169
Borneo Południowe8937797
Banten85869244
Papua658668
West Nusa Tenggara 59410279
Sumatra Zachodnia52225256
Bali4554328
Sumatra Północna40641123
Borneo Środkowe 39819164
Sulawesi Północne3223540
Borneo Wschodnie2913161
Sulawesi  Płd-Wsch.2414113
Yogyakarta 2338158
Maluku215835
Wyspy Riau19614102
Borneo Zachodnie184447
Borneo Północne165272
Papua Zachodnia162249
Maluku Północne146727
Lampung1321067
Sulawesi Środkowe 126452
Riau 117685
Jambi 9715
East Nusa Tenggara91112
Sulawesi Zachodnie88234
Bengkulu  86222
Gorontalo69323
Wyspy Bangka i Belitung 45127
Aceh 20117
Czerwone strefy
Dane dotyczące pacjentów:
PŁEĆzarażenizmarli
mężczyźni56.8%63.7%
kobiety43.2%36.3%
WIEKzarażenizmarli
0-5 lat1.1%0.3%
6-17 lat4.1%0.7%
18-30 lat18.2%3.3%
31-45 lat29%10.6%
47-59 lat29.9%39.8%
60+ lat17.7%45.2%
OBJAWY zarażenizmarli
kaszel 78.7% 18%
okresowa gorączka 54.5% 14%
ciągła gorączka49.8% 10.1%
duszności45.1%15.1%
osłabienie 35%10.3%
ból gardła33%7.9%
katar 32.7%5.8%
bół głowy 24.9%6.4%
nudności20.5%5%
skurcze mięśni 17.8%4.4%
dreszcze 11.8%4%
biegunka8.8%2.1%
bół brzucha8.4%2%
CHOROBY WSPÓŁISTNIEJĄCEzarażeni zmarli
nadciśnienie53.8% 23.1%
cukrzyca36% 16.8%
choroby serca21.5% 11.1%
choroby nerek5.9% 4.7%
przewlekłe choroby płuc18.6% 4.3%
zaburzenia oddychania5.5% 2.2%
zaburzenia immunologiczne 0.8%
nowotwory1.8% 0.8%
astma2.8% 0.4%
choroby wątroby1% 0.2%
gruźlica1.2%
Przypadki koronawirusa z podziałem na datę wykrycia:
Data: Zakażenia: Zgony: Wyzdrowiało:
31 maj 26.4731.6137.308
30 maj25.7731.5737.015
29 maj25.2161.5206.492
28 maj24.5381.4966.240
27 maj23.8511.4736.057
26 maj23.1651.4185.887
25 maj22.7501.3915.642
24 maj22.2711.3725.402
23 maj21.7451.3515.249
22 maj20.7961.3265.057
21 maj20.1621.2784.838
20 maj19.1891.2424.575
19 maj18.9461.2214.467
18 maj18.0101.1914.324
17 maj17.5201.1484.129
16 maj17.0251.0893.911
15 maj 16.4961.0763.803
14 maj 16.006 1.0433.518
13 maj 15.4381.0283.287
12 maj 14.7491.0073.063
11 maj14.2659912.881
10 maj14.0329732.698
9 maj13.6459592.607
8 maj13.1129432.494
7 maj12.7769302.381
6 maj12.4388952.317
5 maj12.0718722.197
4 maj11.5878641.954
3 maj11.1928451.876
2 maj10.8438311.665
1 maj10.5518001.591

Dane dla poprzenich miesięcy znajdują się na następnej stronie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *