“Obywatel Francji molestował dzieci w Indonezji” #tydzieńwIndonezji

Obywatel Francji z zarzutami o molestowanie dzieci, powrót do kącika korupcyjnego, wielkie inwestycje na Jawie Środkowej, zakupy indonezyjskiej armii, pieniądze od Norwegii na promowanie ekologii i prośba aby wstrzymać się z zachodzeniem w ciążę. Zapraszam na najnowsze wydanie wiadomości z Indonezji.

Obywatelowi Francji grozi kara śmierci za molestowanie dzieci w Indonezji

Obywatel Francji został aresztowany w Dżakarcie pod zarzutem molestowania ponad 300 dzieci i bicia tych które nie chciały uprawiać z nim seksu. Grozi mu kara dożywocia lub kara śmierci.

Policja przekazała, że ​​65-letni Francois Camille Abello został złapany w hotelu w stolicy Indonezji w Dżakarcie, gdzie przebywał z dwoma nieletnimi dziewczynkami.

Policjanci znaleźli na jego laptopie filmy, które pokazały akty seksualne z setkami dzieci w wieku od 10 do 17 lat.

„Abello podchodził do dzieci i zwabiał je, oferując im pracę jako modelki”, powiedział szef policji w Dżakarcie, Nana Sudjana, reporterom w czwartek.

„Te, które zgodziły się uprawiać z nim seks, otrzymywały od 250 000 do miliona rupii (17–70 USD). Te, które nie chciały uprawiać seksu były bite i kopane przez podejrzanego” – dodał.

via repiblika.co.id

Koronawirus w Indonezji

1.681 nowych przypadków zakażenia koronawirusem potwierdziło indonezyjskie Ministerstwo Zdrowia w niedzielę. Liczba wszystkich wykrytych infekcji w Indonezji wzrosła do 75.699. Od początku pandemii zmarło 3.606 (4.8%) zarażonych.

Do tej pory przeprowadzono 1.061.367 testy na koronawirusa. 35.638 (47.1%) osób uznano za wyleczone. W czwartek padł nowy rekord – w ciągu jednego dnia stwierdzono aż 2.657 nowych zakażeń.

Prowincje pod względem ilości zakażeń:
1. Jawa Wschodnia – 16.140 zakażeń, 1.188 zgonów, 6.134 wyleczonych
2. Dżakarta – 14.133 zakażenia, 681 zgonów, 9.040 wyleczonych
3. Sulawesi Południowe – 6.800 zakażeń, 217 zgonów, 2.652 wyleczonych
4. Jawa Środkowa – 5.403 zakażenia, 235 zgonów, 1.905 wyleczonych
5. Jawa Zachodnia – 5.027 zakażeń 186 zgonów, 1.867 wyleczonych
—————
9. Bali – 2.147 zakażenia, 27 zgonów, 1.352 wyleczonych
12. West Nussa Tenggara (Lombok) – 1.520 zakażeń, 57 zgony, 952 wyleczonych
20. Yogyakarta – 370 zakażeń, 9 zgonów, 291 wyleczonych
22. Wyspy Riau (Batam) – 327 zakażeń, 16 zgonów, 285 wyleczonych
31. East Nusa Tenggara (Flores) – 121 zakażeń, 1 zgon, 91 wyleczonych
32. Aceh – 99 zakażeń, 3 zgony, 63 wyleczonych

Dokładne statystkiki dla wszytkich prowicji można znaleść na naszej stronie:

http://zyciewindonezji.pl/2020/03/20/statystyki-koronawirusa-w-indonezji/

W mieście Bandung (Jawa Zachodnia) rozpoczęły się testy szczepionki na koronawirusa. Szczepionka powstała przy współpracy indonezyjskich i chińskich firm. W badaniu weźmie udział 1.640 ochotników.

via tempo.co

Ekstradycja po 17 latach za wyłudzenie niemal 200 milionów dolarów

Maria Pauline Lumowa która jest oskarżona o wyłudzenie pożyczek bankowych o łącznej wartości niemal 200 milionów dolarów, została ekstradowana przez rząd serbski do Indonezji w środę, 17 lat po tym jak została uznana za podejrzaną.

62-letnia Maria została aresztowana przez Interpol podczas wizyty w Serbii w lipcu ubiegłego roku, na podstawie listu gończego wydanego przez władze indonezyjskie w grudniu 2003 roku.

Indonezyjskie władze oskarżają ją o wyłudzenie pożyczek o łącznej wartości 136 milionów dolarów i 56 milionów euro wyemitowanych przez państwowy bank BNI w okresie od października 2002 do lipca 2003 roku.

Indonezyjscy śledczy twierdzą, że użyła fałszywej „akredytacji”, aby uzyskać kredyty eksportowe dla firmy wydobywczej i plantacyjnej Gramarindo Group, której współzałożycielem był Adrian Waworuntu. Adrian został uznany za winnego w tej samej sprawie i skazany na dożywocie.

Bank BNI zgłosił sprawę policji ale Maria zdążyła uciec z kraju w 2003 roku, przez jakiś czas mieszkała w Singapurze. W 2009 roku władze Indonezji odkryły, że przeprowadziła się do Holandii. Władze Indonezji dwukrotnie poprosiły rząd Holenderski o ekstradycję ale były to prośby bezskuteczne gdyż Maria posiada obywatelstwo Holandii od 1979 roku. Władze Holandii próbowały również zablokować jej ekstradycję z Serbii jednak tym razem im się to nie udało.

via jakartaglobe.id

Rząd: Nie zachodźcie w ciążę!

Narodowa Agencja ds. Populacji i Planowania Rodziny (BKKBN) zaleciła młodym parom i młodym małżeństwom aby odłożyły plany ciąży na okres co najmniej sześciu miesięcy, gdyż Indonezja nadal znajduje się w krytycznym okresie epidemii koronawirusa.

„BKKBN nie zabrania kobietom zachodzić w ciążę, my tylko udzielamy porad i informacji by odłożyć plany płodzenia dzieci” – powiedział szef BKKBN Hasto Wardoyo, wygłaszając oświadczenie prasowe.

BKKBN zaleca odłożenie ciąży u młodych kobiet w wieku około 21 lat, ale nie zaleca odkładania ciąży u kobiet w wieku 34 lat i starszych, ponieważ ciąża powyżej tego wieku jest bardziej ryzykowna dla zdrowia matki i płodu.

Kobietom, które obecnie są w ciąży zasugerował, aby chroniły się przed ryzykiem zarażenia covid-19

via republika.co.id

Inwestycje na Jawie Środkowej o wartości 38 miliardów dolarów

Siedem firm z Japonii, Korei Południowej, Tajwanu i Stanów Zjednoczonych zamierza rozpocząć budowę fabryk w Batang w Środkowej Jawie, inwestując łącznie 850 milionów dolarów. Indonezja otrzymała również zobowiązania od co najmniej 17 firm co do chęci przeniesienia swoich zakładów do strefy przemysłowej do Batang. Łączna wartość inwestycji na Jawie Środkowej szacowana jest na 38 miliardów dolarów.

Plan budowy strefy przemysłowej Kawasan Industri Terpadu Batang w Jawie Środkowej

Firmy te są częścią rosnącej liczby międzynarodowych korporacji, które chcą się wyprowadzić z Chin, aby wzmocnić swoje łańcuchy dostaw w związku z rosnącymi napięciami między Chinami i Stanami Zjednoczonym oraz kryzysem wywołanym pandemią koronawirusa.

Wśród siedmiu firm, które przenosiły swoje fabryki z Chin do Batang jest południowokoreański gigant elektroniczny LG Electronics, spółka Alpan Lighting – amerykański producent oświetlenia ogrodowego zasilanego energią słoneczną, producent komponentów elektronicznych Sagami Electric, producent części samochodowych Denso, firma Panasonic, producent sprzętu audio i wideo Meiloon oraz producent opon Kenda Tire.

Minister Przemysłu Agus Gumiwang Kartasasmita powiedział, że wśród 17 firm, które zobowiązały się do relokacji jest firma LG Chemicals z planem inwestycyjnym wartym 9,8 miliarda dolarów na budowę zintegrowanej fabryki akumulatorów i huty niklu w Batang.

Agus powiedział, że siedem firm zapewni 30 000 miejsc pracy, podczas gdy sam projekt LG Chemical ma potencjał na stworzenie 14 000 nowych miejsc pracy.

Prezydent Joko Widodo zwrócił uwagę, że w zeszłym roku 33 firmy zignorowały Indonezję i przeniosły swoje fabryki do sąsiednich krajów.

„Nadal jest 119 firm które wyraziły chęć przeniesienia się z Chin i nie chcę abyśmy nie dostali nawet jednej z nich. Nie chcę, aby zeszłoroczny [błąd] się powtórzył” – powiedział Jokowi podczas wizyty w strefie przemysłowej w Kawasan Industri Terpadu Batang.

via jakartaglobe.id

Wielkie zakupy indonezyjskich sił powietrznych

Mimo trwającego kryzysu ekonomicznego wywołanego epidemią koronawirusa indonezyjska armia nie rezygnuje z planów modernizacji swoich sił powietrznych. W ostatnim czasie Ministerstwo Obrony Narodowej Indonezji wyraziło zainteresowanie zakupem wielu nowych maszyn, wśród nich jest:

  • 8 helikopterów MV-22 Block C Osprey produkcji amerykańskiej
  • 11 myśliwców Sukhoi Su-35 produkcji rosyjskiej (ten zakup nie jest pewny gdyż amerykanie zagrozili Indonezji sankcjami jeśli ta zdecyduje się na zakup rosyjskiego sprzętu)
  • 48 myśliwców Dassault Rafale produkcji francuskiej
  • jeszcze nie określoną ilość najnowszych amerykańskich myśliwców F-35
Helikopter MV-22 Block C Osprey

via cnnindonesia.com

Aresztowanie burmistrza Kutai Timur i problem “politycznych klanów”

Ismunandar – burmistrz regencji Kutai Timur (Wschodnie Borneo) oraz jego żona Encek Unguria, która była członkiem lokalnego samorządu w tej samej regencji zostali aresztowani w Dżakarcie pod zarzutem korupcji.

Ismunandar i jego żona Encek Unguria

Ismunandar w zeszłym roku złożył oświadczenie majątkowe w którym wpisał jeden dom o wartości 3 miliardów rupii (800 tysięcy złotych) oraz jeden samochód marki Suzuki. Jednak w trakcie zatrzymania Ismunandar i jego żona mieli przy sobie wyciągi z kont bankowych oraz dokumenty depozytowe na których były wpisane kwoty o równowartości kilku milionów złotych. Śledczy odkryli, że regent i jego żona są też właścicielami dziesiątek domów i majątków ziemskich w Kutai Timur i cały czas odkrywane są ich kolejne posiadłości. Natomiast nadal nie ustalono w jakim celu przybyli oni do Dżakarty i po im były te wyciągi bankowe i dokumenty depozytowe.

Komisja ds. Zwalczania Korupcji (KPK) zwraca uwagę na problem “politycznych klanów” czyli sytuacji gdzie jedna rodzina oraz osoby z nimi powiązane kontrolują lokalne samorządy oraz wszystkie największe biznesy w regionie. W ten sposób członkowie tych rodzin są w stanie gromadzić olbrzymie majątki i ustawiać pod siebie przetargi. Jednocześnie niewłaściwe gospodarowanie samorządowymi pieniędzmi i korupcja prowadzi do zacofania regionu, braku ważnych inwestycji, odstraszania inwestorów i w konsekwencji ubożenia lokalnych mieszkańców.

Według KPK między 2010 a 2014 w Indonezji istniało 61 obszarów w których występował problem “politycznych klanów”, aktualne szacuje się, że takich obszarów może być 117.

via republika.co.id

Skazanie byłego ministra ds. Młodzieży i Sportu

Panel sędziów sądu w Dżakarcie skazał byłego ministra ds. Młodzieży i Sportu Imama Nahrawiego na siedem lat pozbawienia wolności oraz grzywnę z wysokości 400 milionów rupii (109 tysiąca złotych). Oprócz tego Imam musi zwrócić 18 miliardów rupii (5 milionów złotych).

Imam Nahrawie

Prokuratorzy Komisji ds. Zwalczania Korupcji (KPK) domagali 10 lat więzienia oraz grzywny w wysokości 500 milionów rupii.

Sąd uznał, że Imam jest winny przyjęcia łapówki w wysokości 11,5 miliarda rupii (3.1 miliona złotych) w ramach wypłaty środków z dotacji Ministerstwa ds. Młodzieży i Sportu dla Narodowego Komitetu Sportu (KONI). Łapówkę przekazano za pośrednictwem jego osobistego asystenta Miftahula Uluma, który został skazany na dziewięć lat więzienia.

Imam miał też otrzymać 8.6 miliarda rupii (2.3 miliona złotych) od sekretarza generalnego Narodowego Komitetu Sportu w okresie kiedy pełnił funkcję ministra.

via tempo.co

Pieniądze od Norwegii na walkę z zanieczyszczaniem powietrza

Rząd Norwegii zapłacił 530 mln koron norweskich (56.2 miliona dolarów) rządowi Indonezji za sukcesy w zmniejszeniu emisji spalin oraz redukcji emisji dwutlenku węgla który jest przyczyną globalnego ocieplenia. Informacja o płatności została opublikowana w piątek na oficjalnej stronie internetowej rządu norweskiego.

Pieniądze są płatnością w ramach współpracy w zakresie zmniejszania emisji zanieczyszczeń spowodowanych wylesianiem i degradacją lasów (REDD+), poinformowała ambasada Indonezji w Oslo w pisemnym oświadczeniu.

Indonezja i Norwegia podjęły współpracę w zakresie ochrony środowiska 10 lat temu. W ramach współpracy REDD+ rząd norweski w 2010 roku obiecał Indonezji sześć miliardów koron norweskich, czyli około 636 milionów dolarów jeżeli Indonezji uda mu się zmniejszyć emisje dwutlenku węgla. Rząd norweski zapłacił w tym roku 56.2 miliona dolarów, ponieważ wyniki badań pokazały, że Indonezji udało się zmniejszyć emisje zanieczyszczeń o 11,2 miliona ton dwutlenku węgla w latach 2016-2017. Środki które ma otrzymać rząd Indonezji zostaną przekazane Agencji Ochrony Środowiska (BPDLH), instytucji utworzonej w 2019 roku i działającej skutecznie od stycznia 2020 roku.

Elektryczne autobusy w trakcje testów na ulicach Dżakarty. Mają pomóc w poprawie jakości powietrza

via antaranews.com

ZOBACZ TEŻ:

Facebook Comments

Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/klient.dhosting.pl/jszamocki/zyciewindonezji.pl/public_html/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 42

Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/klient.dhosting.pl/jszamocki/zyciewindonezji.pl/public_html/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 42