Otwarcie Bali i obowiązkowa aplikacja dla turystów

Informacja o otwarciu Bali została zdementowana. Więcej informacji tutaj

Zagraniczni turyści będą mogli odwiedzać Bali od 11 września. Taką informację przekazały indonezyjskie władze.

Otwarcie Bali dla turystów

Bali otwiera się na turytów. Od 9 lipca z atrakcji turystycznych mogą korzystać mieszkańcy wyspy. Turyści z innych regionów Indonezji zaczną być wpuszczani 31 lipca, natomiast turyści zagraniczni będą mogli przyjeżdżać od 11 września, powiedział zastępca gubernatora Bali Tjokorda Oka Artha Ardana Sukana we wtorek.

Szef biura turystyki prowincji Bali I Putu Aswata przekazał, że zainteresowanie wakacjami na Bali jest bardzo duże. Na podstawie przeprowadzonej przez niego ankiety władze spodziewają się sporego napływu turystów w okresie październik – grudzień.

“Potrzeba czasu, aby odbudować zaufanie turystów, którzy wyjechali z powodu pandemii covid-19. Rząd musi podjąć kroki w celu naprawy zaufania publicznego” powiedział Putu Aswata. Do tej pory na Bali potwierdzono 1900 przypadków zarażenia koronawirusem oraz 23 przypadki śmiertelne.

Na tę chwilę nie ma informacji o otwarciu się na zagranicznych turystów innych regionów Indonezji. Szczególnie nie należy spodziewać się szybkiego otwarcia Jawy gdyż w Dżakarcie oraz Jawie Wschodniej, Zachodniej i Środkowej wciąż jest bardzo duży przyrost nowych zakażeń. Jedynym wyjątkiem jest Yogyakarta gdzie epidemia wyraźnie słabnie, do tej pory potwierdzono tam 339 przypadków zakażenia oraz 8 zgonów.

Spory przyrost nowych zakażeń występuje też w prowincji West Nusa Tenggara (Lombok i Gili Islands). Tam do tej pory potwierdzono 1.362 przypadki zakażenia oraz 64 zgony. Czyli mimo mniejszej ilości zakażeń niż Bali mają prawie 3 razy więcej zgonów.

Obowiązkowa aplikacja na telefon

Krajowa Agencja ds. Zarządzania Katastrofami (BNPB) przekazała, że ​​zarówno lokalni jak i lokalni turyści będą musieli pobrać na swoje telefony aplikację PeduliLindungi.

„Wjeżdżających do Indonezji będziemy prosić o zainstalowanie aplikacji PeduliLindungi. W ten sposób będziemy mogli śledzić odwiedzane miejsca pobytu aby ustalić czy dana osoba miała kontakt z wirusem ” powiedział szef BNPB Bambang Pusdalops powiedział podczas wirtualnej konferencji.

PeduliLindungi jest zintegrowane z aplikacją Gojek, niedługo ma do niej zostać dodana opcja obowiązkowego skanowania kodów QR przy podróżowaniu po kraju, odwiedzaniu różnych atrakcji turystycznych i wjeżdżaniu do stref w których stwierdzono dużą liczbę zakażeń, planowane jest też dodanie do niej czegoś w rodzaju “elektronicznej karty zdrowia” w której będą zapisywane wyniki testów na koronawirusa które są obowiązkowe dla wszystkich przyjeżdżających. Sam z niej nie korzystałem więc nie wiem jak ona działa w praktyce.

Aplikacja PeduliLindungi
Facebook Comments

Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/klient.dhosting.pl/jszamocki/zyciewindonezji.pl/public_html/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 42

Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/klient.dhosting.pl/jszamocki/zyciewindonezji.pl/public_html/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 42