Bali ogłasza “zielone strefy” i szykuje się na przyjęcie turystów zza granicy

Gubernator Bali Wayan Koster przekazał, że wraz z kilkoma ministrami pracuje nad stworzeniem “zielonych stref” na Bali. Będzie to obszar, który będą odwiedzać turyści krajowi i zagraniczni. Koster wyjaśnił, że Bali przygotowało dwie strefy zielone: w Nusa Dua oraz Ubud.

Aby przygotować się do stworzenia zielonej strefy mieszkańcy i pracownicy sektora turystycznego w obu obszarach muszą zostać zaszczepieni. Koster powiedział, że te dwa regiony potrzebują około 120 tysięcy dawek szczepionki. W Ubud około 50 tysięcy mieszkańców i pracowników lokalnych, a także pracowników z zewnątrz musi zostać zaszczepionych do czego potrzebnych jest 100 tysięcy dawek szczepionki. Z kolei w Nusa Dua, ponieważ jest to obszar lotniska, zaszczepionych musi zostać 10 tysięcy osób. “Tak więc na cały program szczepień w Ubud i Nusa Dua potrzebujemy 120 000 tysięcy dawek”- powiedział Koster. Gubernator zamierza zakończyć program szczepień w tych dwóch obszarach w marcu, a obecnie jego grupa nadal czeka na przysłanie szczepionki. Jeśli program szczepień zostanie zakończony, Bali może zostać udostępnione turystom krajowym już w maju 2021 roku. Następny cel to otwarcie dla podróżujących z wybranych krajów zza granicy. Jednak pod warunkiem, że turyści zostali zaszczepieni.

Wcześniej minister koordynujący ds. Morskich i Inwestycji Luhut Binsar Pandjaitan powiedział, że liczba przypadków Covid-19 na Bali spadła. Na tej podstawie otworzył możliwość ponownego otwarcia sektora turystycznego na Wyspie Bogów.

„Liczba przypadków (Covid-19) na Bali w ciągu ostatnich kilku tygodni spadła. Spadek nastąpił z powodu wdrożenia wyważonej polityki, która uwzględnia dwa kluczowe czynniki, a mianowicie umożliwienie kontynuowania działalności gospodarczej i egzekwowanie wdrażania protokołów zdrowotnych na całym Bali, w tym na poziomie wiosek ”- powiedział Luhut dla portalu Kompas raport w piątek 26 lutego. Luhut dodał, że przed ponownym otwarciem turystyki na Bali należy najpierw przeprowadzić kampanie dotyczącą zasad i przepisów dotyczących procedur turystycznych na Bali.

źródło: kompas.com


ZOBACZ TEŻ:

Facebook Comments

Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/klient.dhosting.pl/jszamocki/zyciewindonezji.pl/public_html/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 42

Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/klient.dhosting.pl/jszamocki/zyciewindonezji.pl/public_html/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 42