Wyższe kary dla obcokrajowców nie noszących maseczek na Bali

Obcokrajowcy na Bali, którzy łamią przepisy epidemiologiczne np. nie noszą maseczek, teraz będą mogli być ukarani grzywną w wysokości 1 miliona rupii (266 złotych). Tymczasem obywatelem Indonezji nadal grozi grzywna w wysokości jedynie 100 tysięcy rupii.

Przepis określający wysokość mandatów został zawarty jest w rozporządzeniu gubernatora Bali nr 10 z 2021 roku dotyczącym wprowadzenia dyscypliny i egzekwowania przestrzegania protokołów zdrowotnych w działaniach na rzecz zapobiegania i kontroli COVID-19.

Gubernator Bali, Wayan Koster, powiedział, że nowe przepisy zostały wprowadzone, ponieważ wielu turystów łamało protokoły zdrowotne.

„Rząd centralny zwrócił się o nałożenie kar administracyjnych na tych, którzy naruszają protokoły zdrowotne” – powiedział Koster.

Kary te zawarte są w rozdziale IV art. 11 ust. 2, część B, który stanowi, że kara administracyjna w wysokości 1 miliona rupii dotyczy wszystkich cudzoziemców. Mandaty będą nakładane w przypadku, gdy cudzoziemiec zostanie przyłapany po raz pierwszy na łamaniu przepisów epidemiologicznych. Jeśli złamanie prawo po raz drugi grozi mu deportacja.

Z danych policji w Badung na Bali wynika, że ​​w okresie od 11 stycznia do 6 marca 2021 roku 411 osób zostało przyłapanych na łamaniu protokołów zdrowotnych, a mianowicie nie noszeniu maseczek. Spośród wszystkich ukaranych aż 367 było obcokrajowcami, a tylko 44 obywatelami Indonezji.

Szef policji w Badung Regency na Bali, I Gusti Agung Ketut Suryanegara, powiedział, że grzywny muszą zostać nałożone, ponieważ wciąż są obcokrajowcy, którzy nie stosują protokołów zdrowotnych, gdyż nie wierzą w Covid-19. „To wciąż klasyczna wymówka. Oni nie wierzą w Covid-19 i porównują sytuację na Bali z sytuacją w swoim kraju, uważając że skoro u siebie nie muszą nosić maseczek to i nie muszą nosić na Bali. Trudno im wyjaśnić, że muszą przestrzegać przepisów w kraju w którym przebywają”.

źródło: merdeka.com


ZOBACZ TEŻ:

Facebook Comments

Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/klient.dhosting.pl/jszamocki/zyciewindonezji.pl/public_html/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 42

Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/klient.dhosting.pl/jszamocki/zyciewindonezji.pl/public_html/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 42