Super Air Jet. Nowe, tanie linie lotnicze na indonezyjskim rynku

Super Air Jet to nowa firma, która zamierza walczyć na indonezyjskim rynku tanich linii lotniczych. Jej prezes, Ari Azari powiedział, że jest to całkowicie indonezyjska firma, kierowana i finansowana przez indonezyjczyków.

Ari Azari był wcześniej dyrektorem generalnym Lion Air Grup. Źródła branżowe podają, że Super Air Jet oraz Lion Air mają być ze sobą powiązane chociaż charakter tego powiązania nie został ujawniony.

Lion Air jest sam w sobie tanią linią lotniczą, więc decyzja o uruchomieniu innego taniego przewoźnika na tym samym rynku sprawia, że ​​niektórzy eksperci z branży lotniczej patrzą na nowe linie lotnicze ze zdziwieniem, szczególnie że Lion Air jest również właścicielem taniej linii lotniczej Batik Air i kontroluje lwią część indonezyjskiego rynku linii lotniczych.

Model biznesowy Super Air Jet ma opierać się na młodych ludziach z pasją do technologii i podróżowania. Ponieważ rynek lotniczy w Indonezji nieustannie się rozwija, firma optymistycznie zakłada, że w ciągu następnych kilku miesięcy zapotrzebowanie na loty gwałtowne wzrośnie. Nie podano daty kiedy ma odbyć się inauguracyjny lot.

Ponadto firma planuje dzierżawę samolotów od innych linii lotniczych, które musiały zawiesić loty z powodu epidemii i uziemić swoje maszyny.

Firma początkowo ma skupiać się na połączeniach krajowych, chociaż jej przedstawiciele nie wykluczają uruchomiania połączeń międzynarodowych w bliżej nieokreślonej przyszłości.

Jednak zanim Super Air Jet będzie mogło faktycznie rozpocząć operacje lotnicze, musi jeszcze uzyskać licencję na prowadzenie działalności od indonezyjskiego Ministerstwa Transportu. Stosowne dokumenty już zostały złożone i czekają na rozpatrzenie.

Po uzyskaniu licencji firma planuje rozpocząć działalność od 180 miejscowego samolotu Airbus A320. Ta dziesięcioletnia, wąskokadłubowa maszyna wcześniej należała do firmy IndiGo. Następnie trafia do Kuala Lumpur gdzie przeszła konserwację oraz została przemalowana.

Według firmy OAG Indonezja jest obecnie szóstym co do wielkości rynkiem lotniczym na świecie pod względem ilości pasażerów krajowych.


źródło: airlinegeeks.com

Facebook Comments

Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/klient.dhosting.pl/jszamocki/zyciewindonezji.pl/public_html/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 44

Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/klient.dhosting.pl/jszamocki/zyciewindonezji.pl/public_html/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 44