Szczepienie i dłuższa kwarantanna. Nowe zasady wjazdu do Indonezji

Minister ds. gospodarki morskiej i inwestycji, Luhut Bisar, przestawił nowe zasady wjazdu do Indonezji od 6 lipca 2021. Wszyscy obcokrajowcy wjeżdżający do Indonezji będą musieli wykazać, że zostali zaszczepieni na covid oraz przejść 8 dniową kwarantannę.

Wszyscy obcokrajowcy, którzy będą chcieli wjechać do Indonezji po 6 lipca, będą musieli okazać kartę szczepień z potwierdzeniem otrzymania dwóch dawek i posiadać negatywny wynik testu PCR na covid-19” – wyjaśnił Luhut w trakcie konferencji.

Zwolnieni z obowiązku zaszczepienia będą jedynie dyplomacji oraz zagraniczni urzędnicy na szczeblu ministerialnym odwiedzający Indonezję zgodnie z protokołem dyplomatycznym.

Tymczasem obywatele Indonezji powracający do kraju będą otrzymywać szczepionkę po przejściu kwarantanny i dwukrotnym otrzymaniu negatywnego wyniku testu PCR na covid-19.

Ponaddo zarówno cudzoziemcy jak i obywatele Indonezji będą musieli odbyć 8 dniową kwarantannę oraz poddać się dwóm testom PCR – jednemu po przyjeździe i jednemu siódmego dnia. Takie wytyczne ustaliło indomezyskie Ministerstwo Zdrowia. Wydłużenie obowiązkowej kwarantanny związane jest z pojawieniem się nowych, bardziej zaraźliwych wariantów koronawirusa.

Pierwszy test PCR ma zapobiec transmisji wirusa przez podróżnych, a po siedmiodniowym okresie inkubacji wirusa podróżny zostanie poddany następnemu testowi PCR. Rząd Indonezji uważa, że połączenie dłuższej kwarantanny, obowiązkowych szczepień i testów znacząco zmniejszy ryzyko transmisji wirusa.

W sobotę w Indonezji wykryto ponad 27 tysięcy nowych zakażeń koronawirusem. Od ponad tygodnia kraj codziennie bije nowe rekordy, a w wielu szpitalach już skończyły się wolne łóżka. W związku z tym rząd Indonezji wprowadził nadzwyczajne restrykcje epidemiologiczne i anulował plany otwarcia Bali dla zagranicznych turystów.


źródło: cnnindonesia.com indonesiaexpat.id

Facebook Comments

Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/klient.dhosting.pl/jszamocki/zyciewindonezji.pl/public_html/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 42

Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/klient.dhosting.pl/jszamocki/zyciewindonezji.pl/public_html/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 42