Pilne! Planowane otwarcie Bali zostało anulowane

Minister ds. gospodarki morskiej i inwestycji, Luhut Binsar Pandjaitan przekazał, że otwarcie Bali dla zagranicznych turystów zostanie przesunięte z powodu gwałtownego wzrostu nowych zakażeń covid-19.

“Myślę, że możemy to powiedzieć; nie da się ponownie otworzyć Bali gdy rozpowszechniania się wariant delta” powiedział Luhut w trakcie internetowej konferencji prasowej w czwartek 1 lipca.

Ponadto Luhut przekazał, że otwarcie turystyki nie jest już priorytetem dla rządu. Teraz władze Indonezji koncentrują się na zmniejszeniu liczby nowych zakażeń koronawirusem. Z tego powodu wczoraj ogłoszono jeszcze ostrzejsze restrykcje epidemiologiczne na Jawie i Bali.

“Teraz już nie myślimy o turystyce. Zastanawiamy się jak zmniejszyć liczbę zakażeń włączając to jak najwięcej protokołów zdrowotnych” – powiedział Luhut.

Rząd Indonezji planował otwarcie Bali dla zagranicznych turystów w lipcu tego roku. Aby osiągnąć ten cel Bali zostało uznane za jeden z priorytetowych regionów indonezyjskiego programu szczepień. Na wyspie wyznaczono także zielone, wolne od covid strefy dla turystów. Jednak gdy liczba nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Bali przekroczyła 200 dziennie, zmusiło to rząd Indonezji do zaciągnięcia hamulca awaryjnego i zrewidowania tych planów.

W ciągu ostatnich 7 dni w Indonezji notowanych jest powyżej 20 tysięcy nowych zakażeń koronawirusem, a coraz więcej szpitali raportuje, że nie ma już wolnych łóżek.


źródło: kompas.com

Facebook Comments

Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/klient.dhosting.pl/jszamocki/zyciewindonezji.pl/public_html/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 42

Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/klient.dhosting.pl/jszamocki/zyciewindonezji.pl/public_html/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 42