Hipermarkety Giant kończą działaność w Indonezji

W niedzielę, 1 sierpnia, wszystkie sklepy sieci Giant w Indonezji zostały oficjalnie zamknięte. Firma PT Hero Supermarket Tbk, która była operatorem hipermarketów Giant, chce się skupić na rozwoju sklepów IKEA i Guardian.

Decyzja o zamknięciu wszystkich sklepów Giant do końca lipca 2021 roku została podjęta w maju tego roku przez Patrika Lindvalla, dyrekta firmy PT Hero Supermarket Tbk.

W oświadczeniu przekazanym mediom napisano, że zamknięcie sklepów Giant pozwoli firmie skupić się na rozwoju innych marek w Indonezji, a mianowicie sklepów IKEA, Guardian i Hero Supermarket. Zamknięcie Giganta i zmiana orientacji biznesowej to także znak dostosowania do dynamiki rynku i zmieniających się trendów wśród klientów. W ostatnich latach popularność robienia zakupów w dużych hipermarketach mocno spadła wśród indonezyjczyków.

Co najmniej pięć hipermarketów Giant zostanie przekształconych w sklepy IKEA. Operator rozważa też przekształcenie kilku hipermarketów Giant w sklepy Hero Supermarket..

Historia sieci Giant rozpoczęła się w 1944 roku, kiedy to pierwszy sklep tej firmy został założony w Malezji przez rodzinę Teng Meng Chun, a w 1974 sklep ten został przekształcony w hipermarket. Firma rozpoczęła ekspansję na inne rynki w tym na Singapuru i Indonezję. Operatorem Giant w Indonezji zostało Hero Grup. Początkowo były Giant w Indonezji działał jako sieć niewielkich sklepów, pierwszy hipermarket w Indonezji otwarto w 2002 roku w Villa Melati w Tangerang na zachód od Dżakarty.

Facebook Comments

Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/klient.dhosting.pl/jszamocki/zyciewindonezji.pl/public_html/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 42

Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/klient.dhosting.pl/jszamocki/zyciewindonezji.pl/public_html/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 42