Jokowi: ograniczenia epidemiologiczne potrwają do 9 sierpnia

Prezydent Indonezji, Joko Widodo, ogłosił na swoim kanale YouTube przedłużenie Nadzwyczajnych Ograniczeń Działalności Publicznej (PPKM Darurat) do 9 sierpnia 2021 roku.

W swoim internetowym wystąpieniu Prezydent najpierw wyraził podziękowaniami dla pracowników służby zdrowia, lekarzy oraz pielęgniarek, którzy stoją na pierwszym froncie walki z koronawirusem. Wyraził też wdzięczność za zrozumienie i wsparcie działań rządu na rzecz walki z pandemią.

Dalej zwrócił uwagę, że Nadzwyczajne Ograniczenia Działalności Publicznej (PPKM Darurat), wdrożone między 26 lipca a 2 sierpnia, przyniosły dobre rezultaty w porównaniu z innymi formami ograniczeń epidemiologicznych wprowadzonych w Indonezji wcześniej. W okresie PPKM Darurat odnotowano znaczący spadek nowych zakażeń.

Dlatego, jak tłumaczył Joko Widodo, rząd zdecydował o przedłużeniu PPKM Darurat do 9 sierpnia 2021 roku w kilku regionach i miastach Indonezji.

Jokowi stwierdził też, że zarówno rząd jak i obywatele mają ten sam wybór, a mianowicie stawienie czoła zagrożeniu życiu z powodu covid-19, a stawieniu czoła ekonomicznej utracie środków do życia i pracy. Dlatego, jak kontynuował Jokowi, ograniczenia epidemiologiczne muszą być dostosowane dynamicznie do danego regionu oraz szybkości rozprzestrzenia się koronawirusa.

“Nie możemy prowadzić tej samej polityki przez cały czas. Musimy określić stopień ograniczeń mobilności społecznej na podstawie danych z ostatnich dni aby nasze działania były skutecznie zarówno w zakresie ratowania zdrowia jak i gospodarki” – wyjaśnił.

Polityka rządu Indonezji w zakresie walki z covid będzie opierać się na trzech filarach – szybkości szczepień, szczególnie w regionach będących ośrodkami aktywności gospodarczej, masowym stosowaniu 3M (mycie rąk, noszenie maseczek i utrzymanie dystansu społecznego) oraz masowych testach, izolowaniu chorych oraz wspieraniu służby zdrowia w tym dodawaniu nowych łóżek i zapewnieniu dostępności leków.

Chociaż Indonezja w ostatnich dniach zanotowała spadek nowych zakażeń to sytuacja jest nadal bardzo dynamiczna i może ulec zmianie. Prezydent Joko Widodo po raz kolejny przypomniał wszystkim, aby zachowali ostrożność i okazali wsparcie w walce z wirusem


źródło: kanał YouTube Prezydenta Indonezji

Facebook Comments

Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/klient.dhosting.pl/jszamocki/zyciewindonezji.pl/public_html/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 42

Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/klient.dhosting.pl/jszamocki/zyciewindonezji.pl/public_html/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 42