Indonezja: wzrost gospodarczy wyniósł 7.07% w drugim kwartale roku

Wzrost gospodarczy Indonezji osiągnął 7.07 procenta w drugim kwartale roku. Tym samym Indonezja oficjalnie wyszła z recesji. Indonezja, która przez ostatnie cztery kwartały przeżywała kryzys teraz zdołała powróć do dodatniego wzrostu ekonomicznego.

Główny urząd statystyczny Indonezji (Badan Pusat Statistik) stwierdził, że wzrost gospodarczy, który nastąpił w drugim kwartale roku był wyższy niż w pierwszym kwartale, kiedy wyniósł minus 0.74 procenta oraz w drugim kwartale 2020 kiedy wyniósł minus 5.32 procenta. Tymczasem wzrost gospodarczy w pierwszej połowie roku w Indonezji wyniósł 3.1 procenta.

Za wzrost gospodarczy odpowiada wzrost eksportu. Eksport z Indonezji wzrósł o 10.36 procenta od I kwartału 2021 oraz o 56.89 procenta od II kwartału 2020. Wzrost eksportu spowodowany jest ożywieniem w handlu światowym o zwiększonemu popytowi z krajów zaprzyjaźnionych. Wzrósł także import – o 50.12 procenta od II kwartału 2020 i 10.36 procenta od I kwartału 2021.

Ma dodatni wzrost gospodarczy w Indonezji miał także wpływ wzrost poziomu konsumpcji. Przykładem jest sprzedaż nowych motocykli, która wzrosła o 10.56 procenta w porównaniu z I kwartałem roku. W kwietniu, maju i czerwcu wzrosła także liczba lotów krajowych w porównaniu do tego samego okresu w roku ubiegłym.

Odnotowany wzrost gospodarczy pokrywa się z wyborczymi obietnicami prezydenta Joko Widodo, który obiecywał wzrost gospodarczy w Indonezji na poziomie 7 procent oraz z oczekiwaniami Minister Finansów, Sri Mulyani, która szacowała iż wzrost gospodarczy Indonezji może wynieść od 7 do 7.5 procenta w ujęciu rocznym.

Facebook Comments

Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/klient.dhosting.pl/jszamocki/zyciewindonezji.pl/public_html/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 42

Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/klient.dhosting.pl/jszamocki/zyciewindonezji.pl/public_html/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 42