Indonezja ma za sobą szczyt zachorowań na koronawirusa

Według danych indonezyjskiej, rządowej grypy ds. walki z covid-19, Indonezja ma już za sobą szczyt zachorowań na koronawirusa. Jednak sytuacja w kraju nadal nie jest stabilna.

W Indonezji liczba tzw. aktywnych przypadków oraz liczba osób przyjmowanych do szpitali z powodu zakażenia koronawirusem stale spada. 24 lipca odnotowano rekordową liczbę 574.135 aktywnych przypadków. Do 8 sierpnia liczba ta zmniejszyła się o 60.902 osoby czyli nieco ponad 25 procent.

Nie oznacza to jednak, że pandemia w Indonezji jest całkowicie opanowana. Między 4 lipca a 8 sierpnia w kilku prowincjach odnotowano wzrost aktywnych przypadków o ponad 10 tysięcy. Wśród nich są Północna Sumatra, Zachodnia Sumatra, Wschodni Kalimantan, Południowy Kalimantan, Południowe Sulawesi i Wyspy Riau.

Najbardziej dramatyczny wzrost nastąpił w Północnej Sumatrze, gdzie liczba aktywnych przypadków wzrosła z 2900 4 lipca do ponad 24 tysięcy 8 sierpnia.

Spadająca liczba aktywnych przypadków i przejęć do szpitali zostala także przyćmiona przez dużą liczbę zgonów. Od 16 lipca w Indonezji każdej doby z powodu covid umiera ponad 1000 osób. W zeszłym tygodniu odnotowano średnio 1652 zgony dziennie.

Od początku pandemii w Indonezji wirus zabił ponad 113 tysięcy osób. Około jedna trzecia zgonów, spośród całkowitej liczby ofiar, miała miejsce w lipcu tego roku.

W ciągu ostatnich 24 godzin w Indonezji odnotowano 24.709 nowych przypadków zakażeń, a 31.080 osób uzano za wyleczone. Łączne liczba tzw. aktywnych przypadków wynosi 412.776.

Na początku tygodnia rząd zdecydował o przedłużeniu ograniczeń epidemiologicznych do 16 sierpnia aby utrzymać spadek nowych zakażeń koronawirusem.


źródło: jakartaglobe.id

Facebook Comments

Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/klient.dhosting.pl/jszamocki/zyciewindonezji.pl/public_html/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 42

Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/klient.dhosting.pl/jszamocki/zyciewindonezji.pl/public_html/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 42