Wizy do Indonezji. Aktualizacja 15 września 2021

Ministerstwo Prawa i Praw Człowieka Indonezji wydawało rozporządzenie dotyczące przyjazdów i pobytu obcokrajowców w Indonezji w trakcie trwania restrykcji epidemiologicznych. Nowe rozporządzanie zawiera zaktualizowaną listę wiz na postawie których można wjechać do Indonezji.

Nowe rozwiązania dotyczące wiz pojawiło się zaledwie dzień po ogłoszeniu iż rząd Indonezji zamierza ponownie otworzyć granice dla obcokrajowców.

Lista wiz zawarta w nowym rozporządzeniu:

  1. Service visa (visa dinas)
  2. Diplomatic visa (visa diplomatik)
  3. Visit visa (visa kunjungan)
  4. Limited residence visa (visa tinggal terbatas)
  5. Official stay permit (Izin Tinggal dinas)
  6. Diplomatic residence permit (Izin Tinggal diplomatik)
  7. Limited stay permit (Izin Tinggal terbatas)
  8. Permanent residence permit (Izin Tinggal tetap)

Ponadto do Indonezji mogą wjechać członkowie załóg morskich i powietrznych oraz posiadacze karty Asia-Pacific Business Travel Card (KPP APEC)

Minister Prawa i Praw Człowieka, Yasonna H. Laoly, podtrzymał zawieszenie programu ruchu bezwizowego oraz zawieszenie wydawania Visa on Arrival.

Każda osoba przyjeżdżająca do Indonezji musi okazać negatywny wynik testu na koronawirusa oraz przestawić dowód uzyskania pełnego szczepienia. Osoby poniżej 12 roku życia oraz osoby podróżującego na jachtach zwolnione są z obowiązku szczepień. Obcokrajowcy mogą wjechać do Indonezji jedynie poprzez lotnisko Soekarno-Hatta w Dżakarcie oraz lotnisko Sam Ratulangi w Manado w Sulawesi. Rząd rozważa też otwarcie lotniska na Bali.

Wnioski wizowe należy składać drogą elektroniczną. Do wniosku należy załączyć dowody otrzymania pełnej dawki szczepionki na covid, a także zaświadczenie o zamiarze przestrzegania wszystkich protokołów zdrowotnych oraz restrykcji epidemiologicznych w Indonezji. Należy także przestawić dowód posiadania ubezpieczenia podróżnego lub wypełnić deklarację o gotowości do samodzielnego pokrycia kosztów leczenia w przypadku zakażenia koronawirusem.

Obcokrajowcy przebywający w Indonezji z którzy nie mogą wrócić do swoich krajów mogą ubiegać się o pozwolenie na pobyt tymczasowy.

Facebook Comments

Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/klient.dhosting.pl/jszamocki/zyciewindonezji.pl/public_html/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 42

Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/klient.dhosting.pl/jszamocki/zyciewindonezji.pl/public_html/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 42