Bali może zostać otwarte dla turystów już w październiku

W związku z gwałtownym spadkiem nowych zakażeń koronawirusem, Indonezja może otworzyć Bali oraz inne wyspy dla zagranicznych turystów z wybranych krajów już w październiku tego roku.

Minister ds. morskich i inwestycji, Luhut Binsar Pandjaitan, przekazał, że kraj ma za sobą drugą falę koronawirusa, napędzaną wariantem Delta. Od szczytu zachowań w połowie lipca liczba nowych zakażeń spadła o 94.5%, a wskaźnik obłożenia łóżek w szpitalach jest poniżej 15 procent. W związku z tym rząd Indonezji ponownie wrócił do planu otwarcia kraju dla turystów.

Rząd Indonezji planował otwarcie Bali już w maju tego roku ale gwałtowny wzrost zachorowań pokrzyżował te plany. W ostatnim tygodniu władze Indonezji poluzowały swoje ograniczenia wizowe.

W pierwszej kolejności do Indonezji mogliby przyjechać turyści z Korei Południowej, Japoni, Singapuru oraz Nowej Zelandii gdyż są to kraje o niskim poziomie rozprzestrzenia się wirusa.

Z kolei minister Zdrowia Indonezji, Budi Gunadi Sadikinz, przekazał, że otwarcie Indonezji dla zagranicznych turystów będzie uzależnione od tego czy władzom uda się osiągnąć cel zaszczepienia co najmniej 70 procent populacji kraju. Według danych ministerstwa w całym kraju w pełni zaszczepiono 21% z docelowych 208 milionów obywateli, a prawie 40% indonezyjczyków otrzymało pierwszą dawkę szczepionki. Sytuacja wygląda dużo lepiej na Bali, gdzie pierwszą dawkę otrzymało 96% mieszańców wyspy.

Minister Luhut dodał także iż rząd nie spieszy się z tym aby Indonezja była w stu procentach otwarta dla wszystkich zagranicznych turystów. W odpowiedzi na pytania dziennikarzy o utworzenie korytarza pomiędzy Singapurem a wyspami Bali, Batam oraz Bintan, Luhut odpowiedział, że władze Indonezji będą monitorować sytuację epidemiologiczną w sąsiednich krajach.


źródło: reuters.com straitstimes.com

Facebook Comments

Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/klient.dhosting.pl/jszamocki/zyciewindonezji.pl/public_html/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 42

Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/klient.dhosting.pl/jszamocki/zyciewindonezji.pl/public_html/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 42