Wizy turystyczne do Indonezji znów dostępne!

Minister prawa i praw człowieka Yasonna H. Laoly wydał nowy dekret dotyczący rodzajów działalności, które obcokrajowcy mogą wykonywać w Indonezji. Nowelizacja prawa przywróci możliwość podróżowania do Indonezji w celach turystycznych.

Po oficjalnej zapowiedzi otwarcia Bali oraz wysp Riau dla zagranicznych turystów z wybranych krajów, przyszedł czas na stosowne zmiany w przepisach wizowych.

Rozporządzenie Ministra Prawa i Praw Człowieka nr M.HH-03.GR.01.05 z 2021 roku, które ma wejść w życie 13 października, określa rodzaje działalności jakie obcokrajowcy mogą wykonywać w Indonezji oraz rodzaje wiz jakie obcokrajowcom przysługują.

Rozporządzenie wprowadza trzy rodzaje działalności obcokrajowców:

  • turystyka (wiza B211A)
  • kręcenie filmów komercyjnych (wiza C312)
  • praca, edukacja lub pobyt stały (wiza C316)

Wiza B211A

O wizę B211A mogą ubiegać się w osoby, które przyjeżdżają do Indonezji w celach turystycznych, planują odwiedzić rodzinę, kręcą niekomercyjne filmy, chcą wziąć udział w wystawach i seminariach, dokonują zakupów, przyjeżdżają w celach medycznych lub prowadzą spotkania biznesowe.

Aby uzyskać wizę B211A wymagany będzie paszport ważny co najmniej 6 miesięcy, bilet powrotny lub przesiadkowy oraz równowartość co najmniej 1500 dolarów jako dowód posiadania środków na podróżowanie.

Wiza B211A będzie ważna 60 dni i będzie można ją czterokrotnie przedłużyć o kolejne 30 dni. Na tej wizie obcokrajowcy nie mogą wykonywać prac zarobkowych. W niektórych przypadkach np. przyjazdu w celu spotkania biznesowego lub wzięciu udziału w seminarium, strona indonezyska może poprosić o zaproszenie ze storny organizatora.

Wiza C316

Wizy C313, C314, C316 i C317 dotyczą osób, które planują dłuższy pobyt lub pobyt stały w Indonezji. Przysługują one obcokrajowcom, którzy przyjeżdżają w celach edukacyjnych, mają w Indonezji rodzinę, a także gdy zamierzają podjąć pracę, prowadzić biznes, pracować jako doradcy, przeprowadzać inspekcje, audyty oraz naprawy.

Uzyskanie wizy pracowniczej będzie wymagało uzyskania rekomendacji od Ministerstwa Siły Roboczej za pośrednictwem strony tka-online.kemenaker.go.id. Wiza C316 będzie dawała możliwość pobytu w Indonezji nawet do dwóch lat.


źródło: cnnindonesia.com indonesiaexpat.id

Facebook Comments

Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/klient.dhosting.pl/jszamocki/zyciewindonezji.pl/public_html/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 42

Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/klient.dhosting.pl/jszamocki/zyciewindonezji.pl/public_html/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 42