Zasady wjazdu na Bali po 14 października

Władze Indonezji przygotowują się do otwarcia Bali oraz wysp Riau dla zagranicznych turystów już w tym tygodniu. Ma to na celu ożywienie lokalnego przemysłu turystycznego. Przedstawiono już nowe zasady, na jakich będzie można podróżować do Indonezji.

Minister koordynujący ds. gospodarki morskiej i inwestycji, Luhut Binsar Pandjaitan, przekazał na konferencji prasowej, że na Bali oraz Riau będą mogli wjechać zagraniczni goście z 18 krajów.

Lotniska na popularnych turystycznie wyspach Riau oraz Bali mają zostać ponownie otwarte w ten czwartek, 14 października. Obie prowincje są w indonezyjskiej czołówce regionów z największym odsetkiem zaszczepionych mieszkańców. Około 98 procent z 4.4 miliona Balijczyków otrzymało pierwszą dawkę szczepionki, a 80 procent zostało w pełni zaszczepionych. Z kolei na wyspach Riau pierwszą dawkę otrzymało 83 procent mieszkańców, a 58 procent w pełni zaszczepiono.

Indonezja jest jednym z najbardziej dotkniętych epidemią krajów w Azji Południowo Wschodniej. W kraju odnotowano ponad 4 miliony zakażeń koronawirusem oraz 140 tysięcy zgonów. Władze Indonezji zamierzają otwierać kraj z zachowaniem wszelkich zasad ostrożność, by nie dopuścić do wybuchu kolejnej fali zakażeń.

Minister koordynujący ds. gospodarki morskiej i inwestycji, Luhut Binsar Pandjaitan, powiedział, że do Indonezji wpuszczani będą jedynie turyści z krajów o najniższym poziomie transmisji wirusa.

Zagraniczni turyści nadal będą musieli poddać się kwarantannie. Jej czas został niedawno skrócony z 8 do 5 dni. Ponadto turyści będą musieli też posiadać ubezpieczenie turystyczne o wartości co najmniej 100 tysięcy dolarów, a także mieć zarezerwowany hotel. Aby wjechać do Indonezji potrzebne będzie zarejestrowanie się w aplikacji pedulilindungi.

Otwarcie Bali oraz Riau będzie miało charakter pilotażowy i władze Indonezji nie wykluczają otwarcia innych regionów kraju na tych samych zasadach. Obecnie do Indonezji mogą wjechać jedynie posiadacze wiz dyplomatycznych oraz pracowniczych i mogą to zrobić jedynie przez lotniska w Dżakarcie oraz Północnym Sulawesi.

Według wcześniejszych zapowiedzi Bali miało zostać otwarte dla turystów z Korei Południowej, Chin, Japonii oraz Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Aktualnie mówi się o otwarciu Indonezji dla gości z 18 krajów ale Minister Luhut Binsar Pandjaitan nie przekazał na razie o jakie kraje chodzi. Wiadomo, że na Bali oraz Riau nie będą mogli wjechać goście z Singapuru.

Otwarcie Indonezji dla obcokrajowców to sygnał, że władzom udało się zapanować nad pandemią. Szczyt zachorowań w Indonezji miał miejsce w połowie lipca, kiedy to dobowa liczba zakażeń przekroczyła 50 tysięcy. Aktualnie w Indonezji notuje się poniżej tysiąca nowych zakażeń dzienne, a dobowa liczba zgonów wynosi mniej niż sto.


źródło: indonesiaexpat.id straitstimes.com

Facebook Comments

Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/klient.dhosting.pl/jszamocki/zyciewindonezji.pl/public_html/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 42

Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/klient.dhosting.pl/jszamocki/zyciewindonezji.pl/public_html/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 42