Zasady wjazdu do Indonezji po 7 stycznia 2022

Władze Indonezji opublikowały nowe przepisy dotyczące podróżowania do Indonezji. Zmiany wejdą w życie 7 stycznia.

Wymagania dotyczące szczepień:

Obcokrajowcy przyjeżdżający do Indonezji muszą przedstawić dowód pełnego zaszczepienia na covid-19 w postaci cyfrowej lub papierowej wykonanego co najmniej 14 dni przez przyjazdem. Dowód zaszczepienia musi być w języku angielskim oraz języku kraju w którym wykonano szczepienie.

Obcokrajowcy posiadający prawo stałego pobytu (KITAS /KITAP), cudzoziemcy w wieku 12 – 17 lat, posiadacze zezwoleń dyplomatycznych na pobyt oraz osoby przyjeżdżające w ramach tzw. korytarzy turystycznych mogą wjechać do Indonezji nawet jeżeli nie są zaszczepieni i otrzymać szczepienie ostatniego dnia kwartanny.

Cudzoziemcy, którzy już przebywają w Indonezji i chcą podróżować po kraju również muszą być zaszczepieni.

Z obowiązku posiadania szczepienia zwolnieni są cudzoziemcy posiadający wizy dyplomatyczne oraz wizy służbowe związane z wizytami państwowymi na szczeblu ministerialnymi lub wyższym.

Szczepienia nie muszą także posiadać osoby, które w Indonezji jedynie przesiadają się na inny, międzynarodowy lot o ile nie opuszczają lotniska.

Podróżujących cierpiący na szczególne schorzenia lub choroby współistniejące, które nie im przyjęcie szczepionki zobowiązani są do przedstawienia zaświadczenia lekarskiego stwierdzającego niemożność zaszczepienia się.

Testy:

Podróżni są zobowiązane do okazania negatywnego wyniku testu PCR wykonanego maksymalnie 72 godziny przed wylotem i zarejestrować się w indonezyskiej aplikacji e-HAC.

Po przylocie zostaną ponownie poddani testowi PCR oraz muszą przejść 7 dniową kwarantannę, zakończoną jeszcze jednym testem PCR. Obcokrajowcy muszą samemu opłacić pobyt w hotelu na kwarantannie.

Podróżujący, który uzyska pozytywny test PCR zostanie skierowany do szpitala i będzie musiał samemu opłacić leczenie. Jeżeli nie jest w stanie to kosztami pobytu w szpitalu może zostać obciążony sponsor wizy.

Turystyka:

Oprócz dowodu zaszczepienia obcokrajowcy na lotnisku muszą okazać ważną wizę lub pozwolenie na wjazd, dowód posiadania ubezpieczenia zdrowotnego o wartości co najmniej 100 tysięcy dolarów obejmującego leczenie koronawirusa oraz potwierdzenie rezerwacji i dokonania płatności za hotel.

Osoby zwolnione z kwarantanny:

Z obowiązku odbycia kwaranny zwolnieni są cudzoziemcy posiadający wizy dyplomatyczne oraz wizy służbowe związane z wizytami państwowymi na szczeblu ministerialnymi lub wyższym oraz delegacje krajów członkowskich grupy G20.

Zakaz wjazdu do Indonezji:

Całkowitym zakazem wjazdu objęci są obcokrajowcy, którzy w ciągu ostatnich 14 dni przebywali, mieszkali lub przejeżdali przez kraje w których odnotowano przypadki transmisji wariantu Omicron: RPA, Botswanę, Zambię, Zimbabwe, Malawi, Mozambik, Namibię Eswatini i Lesotho.

Zakaz wjazdu do Indonezji dotyczy także podróżujących z krajów w których odnotowano więcej niż 10 tysięcy przypadków wariantu Omicron: Norwegii, Francji, Wielkiej Brytanii oraz Danii.

źródło: indonesiaexpat.id


Zobacz też:

Facebook Comments

Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/klient.dhosting.pl/jszamocki/zyciewindonezji.pl/public_html/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 42

Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/klient.dhosting.pl/jszamocki/zyciewindonezji.pl/public_html/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 42