Indonezja nie przyjmie zagranicznych turystów do końca 2020 roku

Rząd Indonezji ogłosił, że do końca roku nie zamierza przyjmować zagranicznych turystów, tym samym anulował otwarcie Bali 11 września. Jednocześnie pojawiały się plany aby w przyszłości ułatwić obcokrajowcom pracę na Bali oraz zbudować tam międzynarodowy szpital.

Minister ds. gospodarki morskiej i inwestycji (Menkomarves) Luhut Binsar Panjaitan przekazał, że Indonezja nie otworzy sektora turystycznego dla zagranicznych turystów do końca 2020 roku, natomiast rząd chce skupić się na turystach lokalnych w celu wsparcia branży turystycznej i ekonomi kraju.

Oznacza to, że plan gubernatora Bali Wayan Kostera dotyczący ponownego otwarcia Bali dla zagranicznych turystów w dniu 11 września 2020 roku został anulowany. W Indonezji nadal obowiązuje rozporządzenie Ministerstwa Prawa i Praw Człowieka (Permenkumham) nr 11 z 2020 roku, które zabrania cudzoziemcom wjazdu na terytorium Republiki Indonezji.

Luhut poinformował także, że liczba pozytywnych przypadków koronawirusa w niektórych regionach turystycznych spada co oznacza to, że atrakcje turystyczne mogą być ponownie odwiedzane przez lokalnych turystów. Indonezyjczycy od wczoraj mogą swobodnie podróżować na Bali i Banyuwangi.

Zdaniem Luhuta otwarcie Bali i Banyuwangi spowoduje ożywienie sektora turystycznego. Szacuje on, że odbudowa tego sektora zajmie około 10 miesięcy.

Wcześniej rząd prowincji Bali wyraził chęć otwarcia sektora turystycznego dla zagranicznych turystów 11 września z zachowaniem rygorystycznych protokoły zdrowotnych w celu powstrzymania potencjalnego przenoszenia koronawirusa.

Tymczasem Minister Turystyki i Gospodarki Kreatywnej Wishnutama oświadczył, że rząd będzie celował w Indonezyjczyków, którzy przeważnie wyjeżdżają za granicę, aby odwiedzali krajowe ośrodki turystyczne. Szacuje się, że co najmniej 8 milionów Indonezyjczyków co roku podróżuje za granicę zostawiając tam 9 miliardów dolarów. Jest to duży potencjał na odbudowę krajowego sektora turystycznego jeśli Indonezyjczycy spędzą wakacje we własnym kraju – podsumował Wishnutama.

źródło:
cnnindonesia.com

Praca na Bali dla obcokrajowców oraz międzynarodowy szpital

Minister Luhut Binsar przekazał także, że spotkał się z Prezydentem Joko Widodo. Celem spotkana była dyskusja aby w przyszłości ułatwić obcokrajowcom pracę na Bali podczas wakacji. Wymienił tutaj zagranicznych pracowników branży IT którzy mogli by legalnie pracować i mieszkać na Bali. Jednak szczegółów jak miałoby to wyglądać nie podano.

Drugim tematem rozmowy z prezydentem były plany wybudowanie międzynarodowego szpitala z bardzo wysokim poziomem usług na Bali. Luhut powiedział, że rząd chce aby ludzie, którzy do tej pory jeździli na leczenie do Malezji i Singapuru, nie musieli już wyjeżdżać za granicę.

Zgodnie z planem Luhuta otwarcie międzynarodowego szpitala będzie również sposobem na zreformowanie przemysłu farmaceutycznego w Indonezji. Aby to wesprzeć, rząd rozważa również zapewnienie łatwego wjazdu do Indonezji zagranicznym lekarzom.

„Prezydent zgodził się i otworzymy międzynarodowy szpital. Aby lekarze pierwszej klasy mogli ćwiczyć i przekazywać wiedzę i nikt nie musiał wyjeżdżać na leczenie za granicę. Priorytetowo nadamy też KITAS (kartę stałego pobytu) lub wielokrotne wizy dla konkretnych osób, w tym pracowników medycznych oraz potencjalnych pacjentów.”

źródło:
cnnindonesia.com

Facebook Comments

Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/klient.dhosting.pl/jszamocki/zyciewindonezji.pl/public_html/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 42

Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/klient.dhosting.pl/jszamocki/zyciewindonezji.pl/public_html/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 42