Kto blokuje przyjazd zagranicznych turystów na Bali?

„Informujemy, że zagraniczni turyści nie będą mogli przyjechać na Wyspę Bogów nie dlatego, że zabrania im Gubernator ale dlatego że Minister Prawa i Praw Człowieka na to nie zezwala” – powiedział gubernator Bali w swoim przemówieniu.

Gubernator Bali Wayan Koster w trakcie swojego wystąpienia

Mimo że etap new normal na Bali rozpoczął się 9 lipca dotychczas na wyspę nie przybyli żadni zagraniczni turyści.

Gubernator Bali Wayan Koster powiedział, że rozporządzenie Ministra Prawa i Praw Człowieka (Permenkum HAM) nr 11 z 2020 roku w sprawie czasowego zakazu wjazdu cudzoziemców na terytorium Republiki Indonezji, które zostało ustanowione 31 marca 2020 roku nie zostało jeszcze uchylone. Zgodnie z rozporządzeniem dopuszcza się wjazd do Indonezji osób z zewnątrz wyłącznie w ramach zadań państwowych i dyplomatycznych.

Dlatego gubernator Koster dał jasno do zrozumienia, że to nie rząd prowincji Bali zakazał zagranicznym turystom wjazdu do Indonezji, a rząd centralny. „Nie ze względu na gubernatora (obcokrajowcy nie mogą przyjeżdżać) ale ze względu na centralne rozporządzenie, czyli Permenkum HAM, które nie zostało uchylone. Tak więc, mimo że otworzymy sektor turystyczny dla zagranicznych turystów od 11 września, zagraniczni turyści niekoniecznie będą mogli przyjechać”, podkreślił gubernator Koster w swoim przemówieniu w budynku gubernatora Wiswa Sabha Utama w Denpasar w piątek.

Zdaniem Kostera potrzebna jest współpraca między władzami centralnymi i lokalnymi, aby wspólnie otworzyć sektor turystyczny. Jeśli w końcu Indonezja się otworzy ale inne kraje nie, to też nie zadziała. Dlatego Koster ponownie odrzucił zarzuty, że zagraniczni turyści nie mogą przyjechać na Bali, ponieważ zostało to zabronione przez gubernatora wyspy.

„Informujemy, że zagraniczni turyści nie będą mogli przyjechać na Wyspę Bogów nie dlatego, że zabrania im Gubernator Bali ale dlatego że Minister Prawa i Praw Człowieka na to nie zezwala” – powiedział gubernator.

Koster przyznał, że podczas spotkania z Ministrem Prawa i Praw Człowieka Yasonnem Laoly na Bali kilka dni temu przekazał plan otwarcia trzeciego etapu turystyki dla turystów zagranicznych od 11 września 2020 roku.

Według Kostera “ministrowie faktycznie zastanawiali się, jak otworzyć turystykę na Bali i są zaangażowani w przyspieszenie ożywienia gospodarczego na Bali”

W międzyczasie dyrektor ds. Ruchu imigracyjnego w Dyrekcji Generalnej ds. Imigracji w Ministerstwie Prawa i Praw Człowieka Cucu Koswala zgłosił się w miniony piątek do Szefa Biura Turystyki Prowincji Bali w Denpasar. Celem spotkania była ocena gotowości prowincji Bali do otwarcia się dla zagranicznych turystów, które ma się rozpocząć 11 września 2020 roku.

Według Cucu najważniejsze jest to, w jaki sposób można zachować standardy bezpieczeństwa na Bali tak aby w momencie otwarcia turystyki na Bali dla zagranicznych turystów nie wzrosła liczba nowych przypadków. “Nie możemy pozwolić aby Bali stało się nowym epicentrum rozprzestrzeniania się Covid-19, ponieważ wzrost liczby przypadków spowodowany turystyką będzie miał fatalny wpływ na życie gospodarcze Bali, które jest bardzo uzależnione od turystyki” – powiedział Cucu.

Kolejna ważna rzecz to kwestie wizowe i lotnicze. Rząd centralny może ponownie rozważyć bezwizową politykę i przywrócić VOA na specjalnych zasadach. „Jednak ta kwestia wiz będzie nadal dyskutowana, nie podjęto jeszcze decyzji” – powiedział Cucu.

via nusabali.com

ZOBACZ TEŻ:

Facebook Comments

Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/klient.dhosting.pl/jszamocki/zyciewindonezji.pl/public_html/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 42

Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/klient.dhosting.pl/jszamocki/zyciewindonezji.pl/public_html/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 42