Rząd Indonezji wstrzyma ruch lądowy, kolejowy, morski i lotniczy między 6 a 17 maja

Blokada drogi w trakcie Ramadanu w 2020 roku

Rząd Indonezji, za pośrednictwem Ministerstwa Transportu, ogłosił całkowite wstrzymanie transportu lądowego, morskiego, powietrznego i kolejowego w dniach od 6 do 17 maja.

Zakaz ma związek z rozpoczęciem się Ramadanu i następującego po nim święta Idul Fitri kiedy to miliony Indonezyjczyków wyjeżdżają z miast na wieś. Rząd chce ograniczyć świąteczne wyjazdy aby niedoprowadzić do rozpowszechniania się koronawirusa. Podobny zakaz poruszania się po kraju, w okresie Ramadanu, wprowadzono w 2020 roku ale wtedy nie okazał się on zbyt skuteczny. W tym roku kontrole mają być ostrzejsze.

Plan wprowadzenia zakazu poruszania się po kraju ogłoszono już kilka dni temu, teraz przestawiono konkrety jak będzie to wyglądać.

Dyrekcja Generalna ds. Transportu Lądowego przygotowuje 333 punkty kontrolne na obszarze Jawy, Sumatry i Bali. Będą one obsadzone policją oraz wojskiem. Dla porównania przy zeszłorocznym Ramadanie przygotowano jednynie 146 punktów kontrolnych.

W materiałach przekazanych prasie potwierdzono, że punkty kontrolne będą znajdować się na bramkach autostrad, a także na drogach bezpłatnych. Mają także być rozstawione dla bocznych drogach by nie dało się w łatwy sposób ominąć blokady. Oprócz tego policyjne kontrole zostaną rozstawione na dworcach oraz w portach.

Dyrekcja Generalna Lotnictwa Cywilnego zapowiedziała wprowadzenie zakazu lotów komercyjnych i niekomercyjnych w dniach 6 – 17 maja. Zezwolenie na loty w tym okresie otrzymają jedynie firmy zajmujące się transportem lotniczym. Dozwolone będą też loty repatriacyjne, loty wojskowe oraz loty dla wysokich rangą urzędników.

Zawieszone zostaną podłączenia lotnicze, kolejowe, autobusowe i promowe. Podobnie jak w przypadku lotów lotniczych, kursować będą jedynie pociągi i promy realizujące zadania niezbędne dla funkcjonowania kraju.

Z zakazu poruszania się po kraju będą wyłączone:

  1. Firmy zajmujące się logistyką, transportem towarów i niezbędnych pracowników
  2. Pracownicy ambasad, konsulatów i przedstawiciele organizacji międzynarodowych w Indonezji
  3. Urzędnicy państwowi, policjanci, żołnierze, a także osoby w pilnej potrzebie np. osoby podróżujące służbowo, osoby odwiedzające chorych członków rodziny, kobiety w ciąży i osoby podróżujące na pogrzeb

W przypadku tej ostatniej grupy podróżujący będą musieli mieć specjalne pozwolenia na podróżowanie zwane SIKM, a w przypadku urzędników – pisemne zezwolenie na podróż od przełożonego.

źródło: cnnindonesia.com

Facebook Comments

Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/klient.dhosting.pl/jszamocki/zyciewindonezji.pl/public_html/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 42

Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/klient.dhosting.pl/jszamocki/zyciewindonezji.pl/public_html/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 42