Zakaz podróżowania w Ramadanie przedłużony do 24 maja

Po ogłoszeniu zakazu podróżowania po kraju w okresie między 6 a 17 maja, rząd zdecydował o prowadzeniu dodatkowych restrykcji tuż przez oraz po tym okresie by zmniejszyć rozprzestrzenie się koronawirusa.

Grupa zadaniowa ds. Zwalczania COVID-19 wydała uzupełnienie do okólnika nr 13 z 2021 roku dotyczące wstrzymania wyjazdów z miast na wieś w trakcie święta Eid Al-Fitr i próby kontrolowania rozprzestrzeniania się COVID-19 podczas świętego miesiąca Ramadanu.

„Celem aneksu do listu ogólnego, który został podpisany 21 kwietnia, jest powstrzymanie przepływu osób między prowoncami w okresie przed i po okresie przed i po święcie Eid, co mogło by zwiększyć transmisje wirusa”- powiedział przewodniczący grupy zadaniowej COVID-19 Doni Monardo.

Wcześniej rząd zapowiedział wprowadzenie zakazu podróżowania po kraju między 6 a 17 maja i ten zakaz zostanie utrzymany. Jednak dodatkowe restrykcje w podróżowaniu zostaną także wprowadzone między 22 kwietnia a 5 maja, a także między 18 a 24 maja.

Doni Monardo zapowiedział także zaostrzenie testowania podróżnych w okresie objętym zakazem podróżowanie tak by zniechęcić ludzi do wyjeżdżaja z miast. Według danych zebranych przed Agencję Badań i Rozwoju Ministerstwa Transportu nadal spora grupa indonezyjczyków planuje wyjazd na wieś w trakcie Ramadanu lub bezpośrednio po jego zakończeniu.

Szczegółowe zasady dotyczące podróżowania między w okresie między 22 kwietnia a 5 maja oraz 18 a 24 maja:

  1. Podróżujący drogą powietrzną, morską, a także koleją muszą posiadać negatywny wynik testu RT-PCR lub testu antygenowego wykonanego maksymalnie 24 godziny przed podróżą lub wykonać szybki test typu GeNose na lotnisku lub dworcu.
  2. Osoby podróżujące w obrębie jednej prowincji lub gminy nie muszą posiadać negatywnych wyników testu na covid. Jednak mogą zostać poddani wyrywkowym testom przez członków Regionalnych Grup Zadaniowych ds. Walki z Covid-19.
  3. Każdy, kto podróżuje drogą lądową, za pomocą transportu publicznego, może zostać poddany testom na covid
  4. Osobom podróżującym prywatnymi środkami transportu zaleca się wykonanie testu RT-PCR lub testu antygenowego maksymalnie w ciągu 24 godzin przed wyjazdem. Mogą oni także wykonać testy GeNose w strefach odpoczynku dla podróżnych. Osoby podróżujące prywatnymi samochodami również mogą zostać poddane wyrywkowym testom.
  5. Wszyscy podróżujący, zarówno prywatnymi jak i publicznymi środkami transportu muszą wypełnić formularz e-HAC, który można pobrać z internetu.
  6. Jeśli wynik testu jest negatywny ale dana osoba wykazuje objawy choroby to podróżujący nie powien wyjeżdżać tylko przeprowadzić izolację domową
  7. Dzieci poniżej 5 roku życia nie muszą przechodzić żadnych tekstów aby móc podróżować

Z zakazu podróżowania zwolnione są osoby zajmujące się logistyką i dystrybucją towarów, osoby podróżujące służbowo, osoby odwiedzające chorych członków rodziny, osoby podróżujące na pogrzeb bliskiej osoby, kobiety w ciąży z maksymalnie jedną osobą towarzyszącą, osoby pomagające przy porodach oraz osoby które uzyskały specjalne pozwolenie na podróżowanie od lokalnych władz.

Powyższe zasady dotyczą jedynie osób podróżujących wewnątrz Indonezji. Wymogi dla podróżujących z zagranicy można znaleźć TUTAJ


źródło: cnnindonesia.com indonesiaexpat.id

Facebook Comments

Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/klient.dhosting.pl/jszamocki/zyciewindonezji.pl/public_html/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 42

Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/klient.dhosting.pl/jszamocki/zyciewindonezji.pl/public_html/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 42